Kombinacja suplementów efektywna w przypadku kobiet

Leczenie łysienia kobiet

Wypadanie włosów u pań przebiega w inny sposób niż u panów. To nie jest oczywiście myśl odkrywcza. Stanie się jednak ona początkiem rozważań związanych z najczęściej występującymi przyczynami utraty włosów, ale także możliwego rozwiązania. Sposobu, który zaproponował zespół naukowców z Francji, Włoch i USA.

kwas-omega

Dlaczego wypadają?

Skupimy się na tych przyczanach, które jak mówiłem najczęściej występujących przyczyn u kobiet. W tej grupie znajdziemy między innymi problemy z dietą. Niedobory pewnych składników mogą powodować taki stan rzeczy. Można by tutaj wymienić żelazo, cynk i witaminy z grupy. Kobiety narażone są zwłaszcza na niedobór tego pierwszego.

Włosy wypadać mogą też przez nieodpowiednią pielęgnację. Źle dobrany szampon może narobić trochę szkody, aczkolwiek nie jest to aż tak duży problem. Warto wspomnieć o częstej stylizacji fryzury. Ta grozi już poważniejszym problemem. Kobiety mogą też tracić włosy wraz z wiekiem. I to właśnie na tym problemie chciałbym się tutaj skupić, a dokładniej rzecz biorąc na wspomnianym wyżej rozwiązaniu. W pewnym wieku – często po pięćdziesiątym roku życia – może dochodzić do utraty włosów. Zwykle przyjmuje ono charakter rozproszony. Może dochodzić do przerzedzenia fryzury. Jakie są możliwości działania?

Kwasy tłuszczowe to…

O jakich kwasach mowa? Dwóch: Omega 3 i Omega 6. Znane są one raczej z innych właściwości. Wymienię tylko zapobieganie niektórym nowotworom (chociaż spotkać się można też z koncepcją, że mogą jednak negatywnie wpływać w tej akurat materii). Kwasy te mają też chronić przed chorobami serca. Zdecydowanie bardziej znane są kwasy tłuszczowe Omega 3. Tak naprawdę jednak istotne są oba wymienione (jest jeszcze jeden, ale celowo go tutaj pomijam), a dokładniej rzecz biorąc – stosunek między nimi. No dobra, ale co to wszystko ma wspólnego z włosami? Spieszę z wyjaśnieniem.

Omega 3 + Omega 6 = powstrzymanie wypadania włosów

Do takiego wniosku doszła grupa naukowców. Stało się to na podstawie przeprowadzonego przez nich badania. Przez pół roku podawali suplement 120 kobietom, które się zgłosiły. Wspólną cechą jest to, że miały w okolicach 50 roku życia. Dodatkowo – problem z wypadającymi włosami. W suplemencie o którym mowa znalazły się właśnie wspomniane kwasy. Po pół roku u ponad 80% zauważono poprawę. Dotyczyła ona przede wszystkim powstrzymania nadmiernej utraty włosów. Kolejnym pozytywnym działaniem takiego suplementu było wzmocnienie gęstości fryzury. To akurat w tym konkretnym przypadku, a więc przy przerzedzaniu się fryzury, rzecz istotna.

Kwasy te można znaleźć np. w rybach morskich. Co prawda nie należy jeść ich zbyt często, bo mają i swoje wady. Nie jest to oczywiście jedyne źródło kwasów tłuszczowych. Obecne są one w olejach roślinnych. Kwasy tłuszczowe Omega 3 można też oczywiście przyjmować pod postacią suplementu. Jest to rozwiązanie, chociaż warto pamiętać, że nie powinno to być jedyną drogą przyjmowania konkretnych składników.

Dodaj komentarz