Khadi – olejek stymulujący porost włosów

Porost włosów

Olejowanie włosów cieszy się coraz większym powodzeniem. Jest to kuracja, która – jeśli wykonywana systematycznie – faktycznie może dać świetne efekty. Dlatego zainteresowanie olejkiem Khadi daje się być zauważalne. Pochodzący z Indii preparat może być wsparciem kuracji przeciwdziałającej łysieniu.

khadi-olejek

Skład i działanie

Jak zapewnia producent, Khadi przyspiesza wzrost włosów, a ponadto zapobiega ich ponownej stracie. Ten olejek na porost włosów bazuje na najlepszych naturalnych ziołowych składnikach. Znaleźć w nim można olej sezamowy oraz kokosowy. Te składniki wnikają w głąb włosa, jednocześnie odżywiając je aż po końce. Dodatkowo olej rycynowy przyspiesza porost włosów. Oprócz tych składowych olejek stymulujący wzrost włosów zawiera:

  • amlę, która nadaje kosmykom blask i zapobiega przedwczesnemu siwieniu i nadmiernemu wypadaniu,
  • balę, która  wzmacnia włosy i daje witalność,
  • olej z ekstraktu z rozmarynu – zapobiega powstawaniu infekcji skóry głowy i tworzeniu się łupieżu.

W Khadi występuję też Bhringaraj – zapobiega wypadaniu kosmyków, łysieniu oraz siwieniu i powoduje, że włosy stają się miękkie. W składzie znajduje się również olej z nasion marchwi i Brahmi, który nadaje sprężystości.

Zalety produktu

Khadi jest to olejek na porost włosów, obok którego nie można przejść obojętnie, choćby z uwagi na naturalny skład. Nie znajdziemy tutaj żadnych sztucznych składników ani parafiny, więc preparat jest naprawdę bardzo bezpieczny i sprzyja poprawie kondycji włosów. Nie obciąża ich nadmiernie, co jest ważne w przypadku przerzedzającej się czupryny.

Z naturalnym składem wiąże się kolejna zaleta – włosy stają się naprawdę bardzo miękkie i dobrze się układają. Widać też, że są dobrze odżywione – pięknie się błyszczą i przestają się puszyć.

I wreszcie – Khadi to olejek stymulujący porost włosów. Zapobiega ich wypadaniu i pozwala na odrośnięcie kolejnych.

Wady olejku

Nie jest to można wada, która powinna wykreślić olejek z listy naprawdę skutecznych kosmetyków, ale warto o niej wspomnieć. Dla mnie preparat ma dość specyficzny zapach – ziołowy i bardzo intensywny. To zaś sprawia, że nie będzie on przyjemny dla wszystkich (mnie na początku skutecznie odstraszał).

Dla niektórych osób sporą wadą może być cena. Faktycznie buteleczka kosztuje 60 zł, ale jest to preparat dość wydajny, nawet przy częstym stosowaniu. Z dostępnością nie ma też większego problemu, ponieważ jeśli nie znajdziemy go w stacjonarnych aptekach, to można poszukać specyfiku w sklepach internetowych, np. specjalizujących się w indyjskim asortymencie.

Jak stosować?

Aby uzyskać dobre rezultaty powinno się wmasować w skórę głowy i włosy 1 łyżeczkę olejku na 2 h przed myciem. W celu wzmocnienia działania, trzeba wykonać masaż po nałożeniu olejku i pozostawić płyn na głowie na noc, a z samego rana dokładnie umyć włosy.  Widoczne efekty są możliwe do uzyskania przy stosowaniu olejku 2-3 razy w tygodniu.

Na pewno więc kuracja z tym produktem wymaga systematyczności. Jeśli ktoś będzie stosował go tylko raz na jakiś czas, wówczas rezultaty będą na pewno marne.

Czy warto? Wszystko zależy od tego, jakie się ma oczekiwania. Poprawa, jeśli chodzi o wypadanie i porost włosów na pewno jest widoczna. Nie należy oczekiwać jednak, że będzie miała ona wymiar spektakularny. Jeżeli ktoś potrzebuje naprawdę świetnych efektów w krótkim czasie, polecam TEN szampon. Olejek na porost włosów jest tylko wspomagaczem, więc najlepiej zastosować go jako element uzupełniający kuracji przeciwdziałającej wypadaniu włosów.

Dodaj komentarz