Kawa i ratowanie włosów

Porost włosów

Sporo właściwości się jej przypisuje. Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka kawy. W sumie ja też;). Kawa w ciągu ostatnich paru lat stała się niezwykle popularna. Nie tylko chodzi o jej “spożywanie, ale również o stosowanie jej w pielęgnacji urody. Oczywiście jej właściwości znane były wcześniej, ale to na fali popularności picia kawy, zaczęto o tym mówić.

Jak jej używać?

Skupię się dzisiaj jedynie na tym co nas tutaj najbardziej interesuje, czyli na włosach. Generalnie rzecz biorąc, można kawę stosować na co najmniej kilka sposobów. Zaczniemy może od płukanki. Jej przygotowanie jest dość proste. Po pierwsze oczywiście potrzebujemy kawy (sypanej). Czy jej rodzaj ma znaczenie? Myślę, że nie będzie to zauważalne. To jakiego rodzaju użyjecie. Potrzebujemy 2-3 łyżek kawy. Zalewamy je wrzątkiem. Po około pół godziny przecedzamy kawę, tak aby pozbyć się fusów. Do naparu dolewamy około pól litra ciepłej wody i gotowe. Najlepiej używać do ostatniego płukania. Jedna tylko, dość istotna uwaga. W niektórych przypadkach taka płukanka może wywołać nieprzyjemne skutki. Po pierwsze włosy staną się szorstkie, nieprzyjemne w dotyku. Po drugie szybciej się będą one przetłuszczały.

Kolejny sposób to peeling skóry głowy. O to, że musimy o nią dbać, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy, że ją zaniedbacie i niech np. pojawi się problem z łupieżem tłustym. Konsekwencją będzie wypadanie włosów. Wspomniany peeling dość łatwo przygotować. Wystarczą nam fusy z kawy. Jak często stosować peeling? To kwestia indywidualna. Wydaje się, że najlepiej między 3 a 5 razy w miesiącu. Nie za często jednak. Nie ma co przesadzać. Spotkałem się też z jeszcze jednym rozwiązaniem. Dodawanie kawy do gotowych szamponów i odżywek. Dzięki temu będziemy je nawilżać. O samym jednak działaniu za chwilę. Można oczywiście po prostu wybrać szampon, który zawiera ekstrakt z kofeiny (np. Revita). To na pewno wygodniejsze, ale też ma jeszcze jedną zaletę. Mówimy tutaj o dużej „koncentracji”, a więc o mocniejszym działaniu.

Jak pomaga kofeina?

Odpowiedzmy sobie na to – podstawowe w zasadzie – pytanie. Po pierwsze przypisuje się jej właściwość wspomagania porost włosów. Można powiedzieć, że tak jak kawa nas budzi rano, tak kofeina w niej zawarta, wpływa podobnie również na włosy. Na pewno na płukankę powinny zwrócić uwagę osoby o ciemnym kolorze włosów. Ma ona go pogłębiać. Z tego powodu, jeśli ktoś ma na głowie blond, to niech lepiej tej płukanki unika.

Kolejna właściwość, którą się jej przypisuje, jest wygładzanie i nabłyszczanie fryzury. Tak wracając do wspomnianego porostu włosów. Owszem kofeinie przypisuje się takie właściwości. Wydaje mi się jednak, że pewniejsze jest jednak użycie gotowego szamponu. To kwestia wspomnianej koncentracji tego składnika. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście stosowali płukankę. A jeśli chodzi o peeling, to na pewno warte podkreślenia jest, że kawa faktycznie zalicza się do grupy najlepszym naturalnych rozwiązań.

Wspomniany szampon Revita można nabyć tutaj

Dodaj komentarz