Kamiwaza - preparat na łysienie

Kamiwaza – japoński sposób na włosy

Preparaty na łysienie, Recenzje

Kamiwaza - preparat na łysienieJuż jakiś czas nosiłem się z opisaniem produktu Kamiwaza, a dokładniej rzecz biorąc trzech preparatów, które w pewien sposób tworzą oś kuracji przeciwko łysieniu. I w końcu przyszedł na to czas. Nie wiem dlaczego akurat dzisiaj – być może wynika to z tego, że już dłuższą chwilę nie było nic o konkretnym preparacie na łysienie.

Słówko „japoński” już powinno Was nakierować na to, że dzisiaj będzie egzotycznie. I patrząc po składzie tych produktów mogę to potwierdzić. Z naszej, europejskiej perspektywy część składników naprawdę jest taka. Niektóre z kolei możecie kojarzyć, bo zdarza się że rosną w Europie, nawet w formie wolnej (nie hodowlanej). Co ciekawe jednak, są też takie, które są nam doskonale znane, bo i często występują w składach preparatów na wypadanie włosów, czy też poprawę ich wyglądu. Ot takie połączenie egzotyki z naszą medycyną naturalną.

Szampon Kamiwaza

I właśnie na początek taki właśnie składnik. Otoż w szamponie znajduje się ekstrakt z dobrze znanej nam pokrzywy. Jest ona tutaj odpowiedzialna za wydzielanie się sebum. Z drugiej strony jednak mamy wyciąg z ostropestu. Ze składników typowo egzotycznych znajdziemy między innymi ekstrakt z korzenia Yacon. Ten akurat odpowiada za miękkość i łatwość rozczesywania włosów. I tutaj mały wtręt. Tak naprawdę, szampon Kamiwaza ma raczej działanie zapobiegawcze (bo wzmacnia fryzurę), lub– co w zasadzie jest jego główną funkcją – walczy z łupieżem.

Odżywka Kamiwaza

Inaczej sprawa wygląda w przypadku odżywki. Jest ona w nieco mniejszym opakowaniu niż szampon, ale to nie przeszkadza jej działać na różnym polu. Jest oczywiście przygotowany tylko i wyłącznie z naturalnych składników, podobnie jak w przypadku szamponów. Tu również znajdziecie rośliny, które możecie znać, lub też dla odmiany kompletnie w naszym rejonie geograficznym nieznane. W jaki sposób ma działać?

W przypadku nadmiernego wypadania włosów przez miesiąc należy stosować raz dziennie przez miesiąc. Potem kurację podtrzymywać, ale już tylko dwa razy w tygodniu przez 60 dni. To ma zatrzymać utratę owłosienia. Jeśli chodzi o łysienie, to producenci preparatu się „zabezpieczają” się przed ewentualnym niepowodzeniem kuracji. Wszystko ma zależeć od zaawansowania łysienia. Stosować należy ją raz dziennie, aż do momentu pojawienia się pierwszych odrostów w łysych miejscach. Potem co drugi dzień.

Dużo krócej trwa kuracji na łupież. Wraz z opisanych wyżej szamponem należy używać odżywki przez 7 dni. Jeśli chcecie jedynie wzmonić włosy, to również potrzeba ponoć na to tylko tygodnia.

Maska Kamiwaza

To już ostatni z preparatów Kamiwaza, które chciałem tutaj przedstawić. Maska ta jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy mają problemy ze zniszczonymi włosami.I to w zasadzie niezależnie od tego, czy jest to spowodowane przez czynniki zewnętrzne, jak i to co sami z fryzurą zrobimy. Skład podobnie jak w przypadku dwóch powyżej opisanych preparatów jest mieszany. Mamy więc ekstrakt z korzenia Yacon, jak i z oliwy. Jest też betaina cukrowa zapewniająca włosom odpowiednie nawilżenie. Producenci wyszli z założenia, że skład musi być tak skonstruowany, aby nie było w nim żadnych syntetyków, ani też substancji zapachowych, które mogą powodować reakcje alergiczne. Stosowanie tego prepararu jest banalne. Wystarczy dwa razy w tygodniu (chociaż można oczywiście częściej) nałożyć tę maskę na włosy i skórę głowy. 10 do 15 minut i potem dokładnie spłukać.

Bez watpienia główną zaletą tych preparatów jest to, że oparte są na naturalnych składnikach, a także nie są drogie.  

3 comments

  • Ja długo nie mogłem pozbyć się łojotoku i łupieżu, chodziłem do dermatologa, stosowałem różne środku, próbowałem wszystkiego w zasadzie co mi do rąk wpadło. Do tego jeszcze zaczęły mi się robić zakola i już nie wiedziałem co robić. Kupiłem Kamiwazę, bo słyszałem, że to ” cudowny środek”. W planie miałem żeby stosować go przez trzy miesiące. Na początku efekty były niewielkie, ale już po miesiącu zdałem sobie sprawę z tego, że nie muszę już myć głowy codziennie, a spokojnie wystarczy co dwa, a nawet trzy dni, także z pewnością mniej mi się przetłuszczały. Po trzech miesiącach zauważyłem, że jakby więcej włosów mi rośnie. Teraz jestem w 5 miesiącu stosowania i faktycznie widzę super efekty. Będę jeszcze używał do końca 6 miesiąca i zobaczyły jaki wtedy będzie efekt tej kuracji.

  • Kupiłam jakiś czas temu Kamiwazę skuszona świetnymi opiniami i rekomendacjami (przyznam się, że też promocyjną ceną w aptece internetowej). Po trzech miesiącach nie zauważyłam kompletnie żadnej różnicy, po sześciu także więc odstawiłam. Nie wiem z czego to wynika, być może jestem w tej wyjątkowej grupie ludzi, na których specyfik ten zwyczajnie nie działa. Tak czy inaczej dla mnie to było wyłącznie wywalenie kasy w błoto i mam takie wrażenie, że ten specyfik to tylko nabijanie kabzy producentom. Chyba lepsze efekty miałam jak stosowałam pewien zielony suplement siety wraz z szamponem i odżywką z tej samej linii.

  • Ciekawe. Ja Kamiwazę zakupiłam w celu zwalczenia łupieżu, stosuję ją zaledwie od tygodnia a już widzę efekty – mniej przetłuszczające się włosy, zero swędzenia charakterystycznego przy łupieżu i mniejszy łupieżowy wysyp. Mam zamiat stosować przez miesiąc.

Dodaj komentarz