Kaminomoto – czy to skuteczny lek na łysienie?

Łysienie u kobiet, Łysienie u mężczyzn

Jest to produkt obecny na rynku od wielu lat. Natomiast nie zdobył poza Azją nigdy większej popularności. Pytanie brzmi czy Kaminomoto można zastosować w przypadku łysienia androgenowego. Odpowiedź na nie da nam między innymi lektura składu tego preparatu.

Czym jest Kaminomoto?

To wcierka, a więc próba działania na włosy niejako od zewnątrz. To co ją wyróżnia na tle innych preparatów tego typu, to przede wszystkim wysoka cena. Jak na taki produkt. Oczywiście można kupić droższe, ale szybciej znajdziesz tańsze rozwiązanie. Skąd taka cena? Myślę, że w dużym stopniu wpływ na to ma fakt, że jest to produkt pochodzący z rynku azjatyckiego. Egzotyka to zwykle wysoka cena.

Jak wygląda skład produktu?

Jest on oparty o naturę. To akurat spory plus. Podstawą jest rozmaryn, który bywa chętnie wykorzystywany w domowych wcierkach. Ma on pewien wpływ na aktywność mieszków włosowych. W Kaminomoto znajdziemy też wyciąg z kapsaicyny. Poprawia on ukrwienie skóry. Z ciekawych składników warto wskazać Sophora Radix. To roślina z której właściwości (dokładnie z korzenia) azjatycka medycyna korzysta od wieków. Istnieje kilka rodzajów tego preparatu. Różnią się one między sobą poszczególnymi składnikami.

Czy to działa na łysienie androgenowe?

Niestety nie. Na ten problem lepiej zastosować preparat przeznaczony do walki z łysieniem androgenowym (W tym wypadku najlepszy pomysł to Profolan). Kaminomoto może pomóc, jeśli tracimy włosy z innych powodów. Jeśli nie cierpimy na łysienie androgenowe, ale z biegiem lat przerzedziły się nam włosy, to możemy zdecydować się na tę wcierkę. Bo po około 2 miesiącach powinny pojawić się efekty. Chociaż w dużym stopniu jest to kwestia indywidualna. Wspomniane efekt to nowe włosy w miejscach w których ich przez jakiś czas nie było. Kaminomoto często poleca się na łupież i problemy ze skórą głowy. Trzeba jednak w tym ostatnim wypadku zaznaczyć jedno. Wcierka ta ma w sobie sporo alkoholu. W dużym stopniu „utrwala” on działanie produktu. Istnieje jednak ryzyko przesuszenia skóry głowy. Tak samo jeśli jest ona wrażliwa.

W pewnym stopniu Kaminomoto wspomaga porost włosów. To rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet.

Dodaj komentarz