Jakie zioła na łysienie?

Naturalne sposoby na łysienie

„Skuteczne” chciałoby się odpowiedzieć na pytanie z tytułu dzisiejszego wpisu. I zasadniczo tym tropem poszedłem poszukując informacji na ten temat. Jak się okazuje nie było to aż takie trudne, chociaż z pewnym zastrzeżeniem. Ale o tym, potem.

W zasadzie wszystko ogranicza się do trzech roślin: skrzypu, rozmarynu i rumianku. Zacznę od tego ostatniego, bo do tej pory kojarzył mi się on głównie ze moczeniem w nim nóg. Jak się okazało nie tylko do tego może służyć. Często stosowany jest (głównie przez kobiety) jako podstawowy składnik płukanek, których celem jest wzmocnienie włosów, ponoć zwiększa również ich siłę. Ciekawostką jest to, że ktoś o ciemnych kolorze fryzury po zbyt intensywnych aplikowaniu rumianku może się spodziewać zmiany koloru na nieco jaśniejszy.

O rozmarynie do tej pory wiedziałem, że w wierzeniach ludowych był symbolem miłości, stał się bohaterem chyba najbardziej znanej pieśni wojskowej z czasów wojny z 1920, a także jest to święta roślina dla Hiszpanów. Okazuje się jednak, że może mieć on również działanie wspomagające nas w walce z wypadaniem włosów. Najlepiej wmasowywać go we skórę głowy, gdyż doskonale stymuluje on cebulki, przez co wzmacnia naszą fryzurę. Pojawiają się też opinie, że potrafi powstrzymywać skutecznie łysienie – tu jednak patrzył bym nieco z dystansem do tej informacji.

Ostatnią rośliną wartą dłuższego pochylenia się nad nią jest skrzyp. Tu myślę, że większość z Was orientuje się iż często stosowany jest on jako dodatek przy terapiach powstrzymujących wypadanie włosów. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że działa on tylko wtedy kiedy proces ten nie jest spowodowany przez działanie DHT (pochodnej testosteronu i przyczyny łysienia androgenowego). Skrzyp polny zawiera w sobie krzem, który doskonale odbudowuje strukturę włosa. Roślina ta występuje w preparatach najczęściej występuje z baterią witamin, które to również wpływają na kondycję naszej fryzury. Nie są to wszystkie rośliny na interesujący nas tu problem, aczkolwiek przyjął koncepcję nie opisywania naraz wszystkich. Porządek – rzecz święta.

Na koniec wspomniane zastrzeżenie. Zioła bez wątpienia mogą pomóc spowolnić wypadanie włosów, a nawet na dość specyficznych okolicznościach zatrzymać ich wypadanie. Jednak niestety same nie poradzą sobie z łysieniem.

Dodaj komentarz