Jak zwiększyć męskie libido?

Dzisiaj temat jest odległy od łysienia (chociaż jak się zaraz przekonacie nie aż tak bardzo), ale ważny dla mężczyzn. Zresztą nie tylko:). Kiedy pojawi się ten problem, przydadzą się proste sposoby poprawiające poziom męskiego libido.

Co ma do tego męskie łysienie?

Już spieszę z wyjaśnieniami. Niektóre z leków stosowanych na łysienie androgenowe ma skutek uboczny związany z obniżaniem męskiego libido. Do tego powodują też zaburzenia erekcji. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście „Skutki uboczne leków na łysienie – bać się ich?”. Oczywiście przyczyn niskiego libido jest zdecydowanie więcej. To między innymi nieodpowiednia dieta, niski poziom męskich hormonów, depresja. itd.

Jak zwiększyć męskie libido?

Po pierwsze panowie trzeba wstać od telewizora. Regularna aktywność fizyczna będzie naprawdę pomocna. W zasadzie na początku wystarczy pół godzinny dziennie. Potem około 45 minut. Co istotne jednak nie należy przesadzać z intensywnością. Nie ma sensu przechodzić ze skrajności („półleżę” cały dzień w fotelu) w skrajność (co to dla mnie triathlon).

Ustalmy panowie jedno. Nierzadko ten jadłospis wygląda tak, że może i jest smaczny, ale przede wszystkim ciężkostrawny i tłusty. I nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak negatywnie może to wpłynąć na libido.

Jak więc powinna wyglądać dieta? Na pewno trzeba uwzględnić w nim pełnowartościowe białko. Ma ono związek między innymi z produkcją testosteronu. Generalnie męska dieta musi się odchudzić i zmniejszyć ilość tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Przydadzą się też składniki mające bezpośredni wpływ na libido. Mam tutaj na myśli na przykład cynk. Ten znajdziemy w owocach morza, kaszy gryczanej i pestkach dyni.

Warto też uwzględnić selen. Ten pierwiastek obecny jest między innymi w łososiu, jajkach, kaszy gryczanej i kakao. W takiej męskiej diecie istotny będzie również magnez (ma wpływ na zmniejszenie stresu) i witaminy z grupy B.

Warto też rozważyć naturalną suplementację. Po pierwsze po to aby mieć pewność, że problemy znikną. Po drugie – to rozwiązanie dla mężczyzn w przypadku których dolegliwości są poważniejsze. W takim wypadku dieta i aktywność mogą nie wystarczyć. Trzeba wyregulować męską gospodarkę hormonalną. Pomocny będzie w tym Testolan. Preparat z pełni naturalnym składem. Więcej o nim poczytacie na stronie producenta i w mojej recenzji.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *