Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Leczenie łysienia

Drugi wpis dzisiaj będzie dość ogólny w swoim wydźwięku, bo i taki temat. Mam jednak nadzieję, że komuś się moje rady przydadzą. Przy okazji, może nawet Ci, którzy zmagają się z wypadaniem włosów od lat, znajdą tu nowe porady.

Odpowiedź na pytanie, które postawiłem sobie w tytule tak naprawdę nie jest jednoznaczna. Sposób, czy metoda którą zastosujemy zależy od tego, co jest przyczyną naszego problemu. Jeśli jest ono wynikiem choroby, bądź uszkodzenia w skóry głowy, czy mieszków włosowych z powodu wypadku, poparzenia, czy odmrożeń, wtedy rozwiązanie jest właściwie jedno. Wizyta u lekarza i przyjmowanie przepisanych leków. A w naprawdę trudnych sytuacjach ostatnią deską ratunku staje się chirurg plastyczny i przeszczep włosów. Ciężko też tak naprawdę powiedzieć, czy kuracja prowadzona lekami powstrzyma wypadanie włosów. Tu, jak zresztą ogólnie w przypadku takiego problemu, wiele zależy od naszego podejścia, jak i genów.

Jeśli jednak wypadanie włosów spowodowane jest na przykład stresującą pracą, nieodpowiednią dietą, czy w przypadku pań – po urodzeniu dziecka, to sprawa wygląda dużo prościej. Jak mantrę będę powtarzał, że odpowiednio zbilansowane menu, pełne witamin (głównie tych z grupy B i E), cynku, magnezu, potasu i żelaza doskonale sprawdza się w profilaktyce. Dodatkowym elementem takiej kuracji powinno być wykorzystanie siły roślin, głównie skrzypu polnego i pokrzywy.

Nie należy zapominać o kuracjach, które wzmacniają włosy. Odpowiednio combo w postaci szamponu i odżywki spowoduje, że dość szybko zauważymy poprawę. Pamiętajcie też, szczególnie w lecie o ochronie fryzury przed szkodliwym działaniem promieni UV, masażach skóry głowy i zmianą trybu życia na nieco zdrowszy. Można powiedzieć, że kiedy zaczynają nam wypadać włosy, warto siąść i zastanowić się jaki sport zaczniemy uprawiać.

Dodaj komentarz