Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Leczenie łysienia, Naturalne sposoby na łysienie, Preparaty na łysienie

Oto jest pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób – nie tylko walczących z nadmiernym przerzedzaniem się czupryny. Każdy chciałby mieć zdrowe i gęste włosy, które są oznaką zdrowia. Ale na to trzeba sobie zapracować – zarówno odpowiednią dietą, jak i właściwą pielęgnacją. Jeśli zaniedbasz te kwestie, szybko przekonasz się o ich znaczeniu.

Nowa fryzura = nowe wyzwania

Dlatego postanowiłam dziś przygotować mini-poradnik związany z zapobieganiem wypadania włosów. Wiadomo przecież, że akcja profilaktyczna jest najlepszą metodą leczenia.

Odpowiednia dieta

Zdrowe odżywianie jest podstawą. Od dawna wiadomo, że z włosów można dowiedzieć się o stanie organizmu. Jeśli dochodzi do jakichkolwiek niedoborów witaminowo-minerałowych, szybko odbija się to nie korzystnie na stanie włosów.

Dlatego, by zapobiec ich wypadaniu, należy spożywać sporą ilość warzyw i owoców – najważniejszych źródeł niezbędnych składników odżywczych. Istotne znaczenie ma dostarczanie produktów bogatych w cynk, żelazo, witaminę A, witaminę C, selen, witaminy z grupy B. Także spożywanie produktów białkowych ma znaczenie, ponieważ kreatyna odpowiadająca za budowę włosów jest właśnie białkiem.

Właściwa pielęgnacja

Jeżeli zastanawiasz się, co zrobić żeby włosy nie wypadały, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Włosy bardzo często wypadają na skutek częstego farbowania środkami z amoniakiem, zbyt częstego prostowania oraz używania innych urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze. Nie jest wskazane także suszenie włosów w gorącym strumieniu. Szkodliwa może być ponadto trwała ondulacja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zapobiegać wypadaniu włosów, po prostu obchodź się z nimi delikatnie. Nie poddawaj ich działaniu wysokiej temperatury, stosuj wyłącznie naturalne i łagodne produkty pielęgnacyjne. Dbaj o to, by nie pojawił się łupież, który także może być przyczyną nadmiernej utraty włosów.

Profilaktycznie, choćby raz w tygodniu, warto zastosować szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów. Specjalistyczny preparat zawiera w swoim składzie substancje stymulujące porost włosów oraz przeciwdziałające ich osłabieniu. W moim przypadku świetnie sprawdziła się Revita – stosowałam ten szampon jeszcze jak włosy traciłam w nadmiarze, a teraz tylko od czasu do czasu i nie zauważyłam nawrotu wypadania.

Domowe sposoby wzmacniające włosy

Chcąc zapobiec wypadaniu włosów, można skorzystać także z domowych sposobów wzmacniających czuprynę. Jest ich naprawdę sporo, ale nie wszystkie przynoszą oczekiwane efekty.

Warto natomiast zastosować:

  • płukanki z liści pokrzywy – nie dość, że wzmacniają, to jeszcze stymulują porost,
  • wcierki z czarnej rzodkwi – pozwalają na regenerację cebulek włosowych oraz stymulują krążenie krwi zapewniając lepsze ich odżywienie,
  • wcierki z czosnku – stymulują porost włosów.

pokrzywa

Gotowe środki – regenerujące, wzmacniające i stymulujące

Gdy włosy zaczynają wypadać w nieco większej ilości, odstając od normy, warto sięgnąć jak najszybciej po gotowe środki. Dzięki nim można poprawić kondycję włosów, nie dopuszczając do znacznego przerzedzenia się czupryny.

Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiec wypadaniu włosów, najlepiej sprawdzą się preparaty cieszące się pozytywnymi rekomendacjami. Nie warto testować czegoś, co nie przynosi efektów u innych osób, skoro można zdać się na sprawdzone rozwiązania – przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia i jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

W przypadku dość zaawansowanych problemów można sięgnąć po:

  • zestaw Procerin – składający się z kapsułek Procerin oraz pianka Procerin Foam XT. Środki polecane są przede wszystkim mężczyznom zmagającym się z łysieniem androgenowym, ale pomogą i w przypadku wypadania włosów każdego typu. Choć oba produkty świetnie radzą sobie samodzielnie, jako zestaw dają najlepsze rezultaty.
  • NR-07 – to specjalny spray, który hamuje łysienie i zapobiega wypadaniu włosów. Sekretem działania jest połączenie naturalnych blokerów przemiany testosteronu w DHT i substancji poprawiających kondycję włosów.

vivicomb

Dobre efekty daje także grzebień laserowy ViviComb. Użytkownicy przekonują, że jest to najlepszy sposób na zapobiegnięcie wypadaniu włosów – bez względu na przyczyny. Urządzenie bazuje na LLLT – technologii, która od dawna wykorzystywana jest w medycynie. Wiązka promieniowania pobudza mieszki włosowe i stymuluje komórki do pracy. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze i mniej podatne na ponowne wypadanie.

Dodaj komentarz