Kobieta zimą

Jak zadbać o włosy zimą?

Dbaj o włosy

To pytanie na które wiele osób szuka właśnie teraz odpowiedzi. Jak ochronić je przed tym co za oknem, tak by przetrwały do wiosny, a następnie nie stracić zbyt dużo czasu na ich doprowadzenie do porządku.

Jak zadbamy o włosy zimą?

Zaczniemy od… czapki:). Zimą jest ona niezbędna. Chroni nie tylko włosy i skórę głowy, ale i nas przed „uciekaniem” ciepła. Ktoś powie, że czapka gniecie fryzurę. Cóż. Ważniejsze jest chyba zdrowie i stan włosów.

Warto mieć jednak świadomość, że czapka może zaszkodzić. Mogą się pojawić na przykład problem z przetłuszczaniem się skóry. Dlatego trzeba je minimalizować. Na przykład wybierając czapkę z naturalnych materiałów. Zimą częstym problemem jest elektryzowanie włosów. Zresztą czapki mają w tym spory udział. Warto się więc uzbroić na przykład w odżywkę w z funkcją antystatyczną.

Jak myć włosy zimą?

To może być spory problem. Z jednej strony istnieje ryzyko sporego przetłuszczania się skóry głowy i przenoszenia nadmiaru sebum na włosy. Ale codzienne mycie, aby pozbyć się tego problemu, rodzi ryzyko mocnego ich osłabienia. Na pewno trzeba zainwestować w szampon nakierowany na pozbycie się nadmiernego przetłuszczania się włosów. Warto też kupić dobrą odżywkę. Dobrym pomysłem jest płukanie (ostatnie w czasie mycia) włosów zimną wodą.

Suszenie włosów zimą

To jeszcze większy problem niż samo mycie. Generalnie zimą powinno się unikać suszarki. W miarę możliwości unikajcie więc sytuacji w której myjecie włosy na pięć minut przed wyjściem. Zbyt częste stosowanie tego sprzętu to przesuszenie skóry głowy. A ta przecież zimą narażona na to przez chociażby warunki panujące naszych mieszkaniach. Często przegrzewanych.

Odżywiaj włosy zimą

I to zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Skupimy się a tym pierwszym, bo drugie „załatwiliśmy” opisaną wyżej odżywką. Wewnętrzne odżywianie to odpowiednio skonstruowana dieta. W zimie wbrew pozorom nie będzie trudno o składniki, które wzmocnia nasze włosy. Na pewno przydadzą się im pewne pierwiastki. A z kolei o witaminach przeczytacie w tym miejscu. A przy okazji sprawdźcie sobie dietę przeciw wypadaniu włosów:).

Dodaj komentarz