Jak wywołać szybszy porost włosów?

Leczenie łysienia, Preparaty na łysienie

Zahamowanie postępującego łysienia to jeden z elementów walki z problemem wypadających włosów. Koniecznością jest również zamaskowanie łysiny, dlatego poszukiwanie skutecznych metod wywołujących szybszy porost włosów to kolejne zadanie.

Łysienie telogenowe może mieć różne przyczyny

Preparaty stymulujące porost włosów

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą „bawić się” w stosowanie domowych metod. Specyfiki zawierają wszystkie niezbędne substancje aktywizujące komórki włosa do pracy. Powodują udrożnienie kanałów jonowych, dzięki czemu możliwy jest porost włosów. Bardzo ważne jest również to, by takie środki zawierały substancje odżywcze, wpływające pozytywnie na kondycję mieszków włosowych oraz substancje poprawiające ukrwienie skóry głowy.

Poniżej prezentuję listę najlepszych preparatów pozwalających na szybki porost włosów.

To innowacyjny szampon do włosów, o którym wielokrotnie wspominano na tym blogu. Preparat jest świetny, ponieważ zawiera unikalną formułę, która gwarantuje bardzo dobre rezultaty.

Przede wszystkim zawiera Apple Polyphenolnajlepszą alternatywę minoxidilu. Ponieważ substancja jest całkowicie bezpieczna, Revita stanowi dobre rozwiązanie dla osób, które są wrażliwe na minoxidil. Poza tym zawiera peptydy miedzi oraz ketokonazol – substancje o udowodnionym działaniu stymulującym porost włosów.

Zaawansowany preparat do walki z łysieniem, bazujący na technologii liposferowej. Dzięki temu aktywne składniki docierają w głębokie warstwy skóry, redukując objawy i przyczyny wzmożonego wypadania włosów.

Za zatrzymanie łysienia odpowiada grupa trzech naturalnych inhibitorów DHT. Wyciąg z Saw Palmetto, kwas oleinowy oraz kwas azelainowy blokują działanie 5AR, nie dopuszczając do przekształcenia testosteronu w szkodliwy dihydrotestosteron. NR-07 zawiera także substancje aktywizujące komórki włosa do pracy, stymulując porost włosów – zdrowych i gęstych.

To innowacyjny środek na łysienie, gwarantujący przyspieszenie wzrostu włosów. Zawiera unikalny Astressin-B, połączony z innymi cennymi składnikami (peptydami miedzi i Prohairin beta4), dzięki czemu walczy nawet z zaawansowanym łysieniem. Skuteczność w walce z wypadaniem włosów została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi.

Spectral.F7 bazuje na technologii nanosomowej, dzięki czemu wyróżnia się jeszcze lepszą skutecznością. Aktywne substancje zamknięte w nanosomach docierają do źródła problemu i działają nieprzerwanie przez kilkanaście godzin.

Nowoczesne urządzenia na porost włosów

Porost włosów mogą zagwarantować nowoczesne urządzenia. Chodzi o grzebienie laserowe, które pobudzają mieszki włosowe do pracy.

Świetne efekty daje ViviComb, który sprawdza się u 9 na 10 osób. Stymuluje szybszy porost włosów, a jednocześnie hamuje łysienie. I nie ma znaczenia, jaka jest przyczyna wypadania włosów. ViviComb jest tak samo skuteczny na łysienie androgenowe (kobiet i mężczyzn) czy łysienie plackowate.

Urządzenie jest całkowicie bezpieczne – nie powoduje oparzeń ani działań niepożądanych. Pełne efekty pojawiają się średnio po 40-45 tygodniach. Zaś pierwsze rezultaty widoczne są po 3-4 miesiącach.

Zdrowa dieta

Na kondycję włosów wpływa również sposób odżywiania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak przyspieszyć porost włosów, zmień swoje nawyki żywieniowe. Zadbaj o dietę bogatą w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa – źródło witamin i minerałów. Istotne znaczenie ma obecność w codziennym jadłospisie witamin z grupy B, witaminy C, witaminy A, witaminy E, cynku, miedzi, selenu. Pamiętaj o produktach wysokobiałkowych.

Zawsze możesz też zastosować wcierki olejkiem rycynowym. Na forach internetowych taka metoda cieszy się sporą popularnością. Jednak na mnie zupełnie to nie działa. Dlatego ja stosuję gotowe preparaty dostępne bez recepty.

2 comments

  • Na moje wypadające włosy najlepiej sprawdził się grzebień elektryczny. Nie jest to tania zabawka, ale najlepiej działa. Warto zainwestować. Mój kosztował 2500, ale teraz widzę, że jest w sporej promocji na nuvialab.pl szkoda, że wtedy nie był :/ No ale nie mogę narzekać. Włosy odrosły i przestały tak mocno wypadać

Dodaj komentarz