Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów?

Porost włosów

Zadaje sobie je wiele osób. Zresztą wystarczy przejrzeć – nawet pobieżnie – sieć (fora internetowe itd.) , żeby się o tym przekonać. Spróbuję i ja odpowiedzieć dzisiaj na tak postawione pytanie. Metod, które mają przyspieszyć porost włosów jest wiele. Otwartą kwestią pozostaje to czy są one skuteczne.

pytanie

Wcierki, które przyspieszają porost

Dlaczego kwestią otwartą? Powód to czynniki indywidualne. Mówiąc prościej nie w każdym przypadku dany sposób będzie skuteczny lub wywoła takie same efekty. Warto mieć tego świadomość. Owszem, istnieją na przykład wcierki, które uznawane są za naprawdę skuteczne i to w zasadzie w każdym przypadku. I tutaj za przykład posłuży kozieradka. Jeśli zajmujecie się tematem ratowaniem włosów lub ogólnie ich pielęgnacją, to na pewno się z nią spotkaliście. Wcierka z kozieradki ma pierwsze efekty dawać już po dwóch tygodniach regularnego stosowania. W ten sam sposób można też wykorzystać czarną rzepę (zapach może się Wam nie spodobać).

Nic też nie stoi na przeszkodzi, abyście kupili „profesjonalną” wcierkę. Na rynku jest ich sporo i wybór tak naprawdę to kwestia indywidualna. Wymienię jedynie wcierki firmy Joanna i ampułki Radical.

Co jeszcze przyspiesza porost włosów

Zastanawiałem się przez chwilę, czy wprowadzać jakiś konkretny podział, ale stwierdziłem, że nie będę tego robił, bo mija się to z celem. Z jednej strony na przyspieszenie porostu włosów poleca się picie drożdży. Niespecjalnie przyjemne w smaku, ale wiele osób sobie chwali. Drożdże to przede wszystkim witaminy z grupy B – ważne dla włosów. Z drugiej strony mamy też odżywki, które mają pomagać przyspieszyć porost włosów. Tu znowu trzeba wyróżnić zarówno domowe sposoby, jak i profesjonalne produkty tego typu.

Wracając do „wewnętrznego” przyspieszania porostu to nie mogę nie wspomnieć o skuteczności pokrzywy i skrzypu. Dwóch roślin, które najlepiej działają w parze. Można zdecydować się na picie naparu z nich. Jeśli wybór padnie na jedną, też się nic nie stanie.

Drogą na skróty jest wybór suplementu w którym skrzyp i pokrzywa się znajdują. W tym wypadku i panowie w końcu mogą mieć coś dla siebie (większość metod jest opisywana z perspektywy kobiet). Za najlepszy przykład posłuży bardzo popularny – szczególnie w USA – Profolan. Oprócz tych dwóch składników zawiera on l-cysteinę (dość istotny aminokwas dla włosów). Tak w ogóle głównym celem działania tego suplementu jest powstrzymanie łysienia u mężczyzn. Drugim zadaniem jest wspomaganie porostu.

Na koniec jeszcze siemię lniane. Można je stosować na dwa sposoby. Po pierwsze pić. Wystarczy łyżeczkę siemienia zalać niewielką ilością wrzątku. W miarę regularne picie ma przyspieszyć wzrost włosów. Na pewno siemię pomoże, jeśli macie problemy żołądkowe:). Można też je stosować jako wcierkę z siemienia lub naturalny żel do włosów. W tym pierwszym przypadku ważna jest regularność. Nie musicie jednak używać jej codziennie. Kuracja na pewno musi trwać przez pewien czas. Zwykle wymienia się 3 miesiące. Pierwsze efekty (np. zmniejszenie wypadanie włosów) mogą pojawić się wcześnie. Nie jest to jednak wcierka w 100% skuteczna.

Profolan jest obecnie w promocyjnej cenie!

Dodaj komentarz