Jak się łysieje?

Łysienie u mężczyzn

Bardzo dużo skupiam się na rozwiązaniach, które mogą być pomocne w momencie, gdy tracisz włosy. Dzisiaj postanowiłem opowiedzieć o tym, jak cały proces się zaczyna, ale też i jak wygląda.

Kiedy dopada łysienie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma pewnej cezury wiekowej, która jasno wskazuje, że po niej zaczynamy łysieć. Dość powiedzieć, że przerzedzenie fryzury może pojawić się nawet w okolicach dwudziestego roku życia (a i wcześniej). Objawy wskazujące na to, że dopada Cie wzmożona utrata włosów często występują zaraz przed trzydziestką. Może faktycznie właśnie ten wiek wybierzemy jako swoistego rodzaju granicę. Ale jest ona umowna. Z drugiej strony wiele do powiedzenia w temacie kiedy zaczniesz łysieć (lub dojdzie tylko do przerzedzenia i osłabienia, ale zachowasz sporą część fryzury) mają kwestie indywidualne, genetyka. Czyli spójrz na swoich przodków w linii męskiej:).

Jak to się zaczyna?

Zwykle niezauważalnie. Poza tym ustalmy, że panowie do pewnego momentu niespecjalnie zwracaliśmy uwagę na to, co się dzieje z naszymi włosami. Bardziej w tym momencie chciałem się skupić na tym, w jaki sposób przebiega sam proces łysienia androgenowego.

Zwykle rozpoczyna się od linii czoła i skroni. Określa się to mianem cofnięcia. A po ludzku – pojawiają Ci się zakola. W miarę rozwoju łysienia androgenowego będą one coraz większe. To oczywiście wiesz. Następnie proces przerzedzenia fryzury obejmuje całą głowę. Często łysienie tego typu wygląda w taki sposób, że pojawią się zakola i jednocześnie problem „atakuje” czubek głowy.

Skąd bierze się Twoje łysienie?

Jeśli oczywiście mamy na myśli androgenowe, to już spieszę z wyjaśnieniem. Problemem jest nadwrażliwość Twoich mieszków włosowych na aktywną formę testosteronu jaką jest DHT. To organiczny związek chemiczny o pełnej nazwie: 5α-dihydrotestosteron.

Aby problem rozwiązać, potrzebujesz inhibitora. Czegoś co powoduje zmniejszenie aktywności DHT. Dzięki temu nie dochodzi do „usypiania” mieszków i wypadania włosów. Ale co ważniejsze będą one odrastały. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na skuteczne rozwiązanie. Obecnie najlepszy preparatem na męskie łysienie jest Profolan. Zawiera w sobie najlepszy, naturalny (pozbawiony skutków ubocznych!) inhibitor DHT – ekstrakt z pokrzywy. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego preparatu zapoznaj się ze stroną producenta.

Dodaj komentarz