Jak przyspieszyć porost włosów?

Naturalne sposoby na łysienie

Najlepiej zmienić sobie geny, bo o od nich w zasadzie zależy tempo wzrostu naszych włosów. Istnieją jednak czynniki – nazwijmy je – zewnętrzne, które w znaczący sposób mogą i wpływają na nasze włosy, także w sposób hamujący ich wzrost. I to właśnie tym się tu zajmę, nie genami. Mnie po prostu interesują rzeczy, na które można wpływać.

Witaminy, witaminy, witaminy. To w zasadzie tyle jeśli chodzi o odpowiedź na zadane w tytule pytanie. Spróbuję jednak nieco temat rozwinąć. Aby faktycznie wzmocnić nasze włosy, a przez to dać im możliwość szybszego wzrostu powinniśmy zadbać o to, aby odpowiednie składniki mineralne, oraz wspomniane witaminy były dostarczane do organizmu regularnie. W zasadzie, drogi do wyboru mamy trzy: preparaty, maseczki i płukanki oraz warzywa i owoce. Tak to na potrzeby tego wpisu sobie podzieliłem.

W tym pierwszym przypadku chyba wszystko jest jasne. W każdej aptece jak i drogerii możemy sobie zakupić taką bombę witaminową, zazwyczaj z dodatkiem skrzypu, który zresztą  jest naszym włosom i przy okazji paznokciom potrzebny (pisałem o nim wcześniej). Przy wyborze konkretnego produktu kierujemy się dwoma wytycznymi. Pierwsza to ich skład. Porównajcie dwa, czy trzy takie preparaty i wybierzcie ten najbogatszy w witaminy i składniki mineralne. Druga to po prostu cena. Wyznaję zasadę, że powinna być taka „po środku”. Ani za niska, ani za wysoka.

 

Warzywa, które zawierają witaminy mogą być pomocne dla naszych włosów

 

Warzywa to najbardziej naturalne źródło witamin potrzebnych naszym włosom.

 

 

 

W przypadku drugiej grupy „przyspieszaczy”, wybór jest naprawdę duży. Można na przykład stosować płukanki z roślin. Tutaj prym wiodą pokrzywa, wspominany skrzyp, orzech włoski (dokładniej jego liście), a także rumianek. Wszystkie wymienione rośliny są odpowiednie napakowane witaminami i pierwiastkami, które naszym włosom są wręcz niezbędne. Niektórzy z kolei wolą nakładać na głowę specjalnie przygotowywane maseczki. Do ich przygotowania wykorzystują produkty, które można znaleźć w każdej kuchni. Jajka, drożdże, piwo, jogurt – to 4 chyba najczęściej pojawiające się składniki.

Ostatnią grupą pomocników są – co zapewne uważny czytelnik zauważył – warzywa i owoce. Jakie jeść na włosy? W zasadzie to wszystkie. Jeśli zależy Wam na zdrowej fryzurze, to skupcie się na liściastych zielonych oraz włączcie do swojej diety buraki. Są one źródłem żelaza, które jest dość istotne dla organizmu i naszych włosów. Jeśli chodzi o owoce, to skupcie się na jabłkach i pomarańczach. Te drugie są szczególnie istotne jeśli przyjmujemy dużo żelaza, bo pomagają w jego metabolizmie.

Z chęcią też poczytam o Waszych  patentach na przyspieszenie wzrostu włosów. Zawsze to mogę dowiedzieć się czegoś nowego, a wymiana doświadczeń przecież uczy. I to działa w obie strony ; ]

One thought on “Jak przyspieszyć porost włosów?

  • Jeśli chodzi o środki na porost włosów to polecam własnie ten spod linku. Dla mnie jeden z najlepszych, jaki kiedykolwiek stosowałem. No i oczywiście polecam też odpowiednią pielęgnację. Podobno olejek arganowy jest świetny (moja dziewczyna go używa), ale to nie dla mnie 😛

Dodaj komentarz