Jak pielęgnować włosy?

Dbaj o włosy

Każdy chce mieć zadbane włosy. By utrzymać czuprynę w dobrym stanie, trzeba odpowiednio dbać o swe kosmyki. Problem w tym, że nie istnieje żaden uniwersalny preparat, który zadbałby o każdy rodzaj włosów kompleksowo. Dlatego przed zakupem odpowiednich preparatów, należy dokładnie zapoznać się rodzajami włosów oraz odpowiednim postępowaniem z nimi. Zatem jak pielęgnować włosy, by były lśniące i wyglądały zdrowo?

lsniace włosy sa oznaką zdrowia

Włosy normalne

Włosy normalne są bezproblemowe i raczej nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie oznacza to jednak, że o takie kosmetyki wcale nie trzeba dbać. Bowiem, jak się okazuje – całkowity brak należytej pielęgnacji włosów normalnych może skutkować pogorszeniem się ich stanu. Dlatego warto stosować takie produkty, które pozwolą chronić kosmyki przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich, jak promienie słoneczne, czy wiatr. Do mycia włosów normalnych powinno się stosować delikatne kosmetyki, które pozwolą utrzymać naturalną wilgotność włosów. Najlepiej korzystać z szamponów zawierających cenne witaminy oraz ekstrakt z alg morskich. Z kolei, by zachować blask włosów normalnych, najlepiej jest używać szamponów na bazie prowitaminy B5. Warto również skorzystać z odżywek, które powinny być nakładane na same końcówki. Tego rodzaju kosmetyki utrzymają odpowiedni poziom nawilżenia, a także zapobiegną nadmiernemu wysuszeniu; niektóre mogą ułatwiać rozczesywanie.

Włosy przetłuszczające się

Włosy przetłuszczające mogą stwarzać problemy przy codziennej pielęgnacji. Jak wiadomo – włosy tego rodzaju bardzo szybko tracą świeżość i witalność. Co więcej – mają dość nieestetyczny wygląd i może się na nich pojawiać łupież. By zachować włosy przetłuszczające się w dobrej kondycji, warto często je myć, gdyż dzięki temu będzie możliwe oczyszczanie ich z nadmiernych ilości łoju. Co więcej – w codziennej pielęgnacji włosów powinny się przydać kosmetyki stworzone specjalne dla tego rodzaju kosmyków, a także szampony przeznaczone do stosowania przy łojotoku. Warto korzystać z szamponów wykazujących działanie przeciwbakteryjne, łagodzące podrażnienia oraz działających antyseptycznie.  Jeśli zaś dodatkowym problemem przy włosach przetłuszczających jest łupież, to w takim wypadku warto sięgnąć po dobry szampon przeciwłupieżowy. Trzeba go stosować regularnie przez kilka tygodni, by uwolnić się od problemu.

Włosy suche

Włosy nadmiernie przesuszone są również kłopotliwe. Nie dość, że są szorstkie w dotyku, nie mają połysku, to jeszcze na dodatek elektryzują się i nie chcą się dobrze układać.  Podstawą  pielęgnacji włosów nadmiernie przesuszonych są przede wszystkim kosmetyki, pozwalające uzupełnić niedobór sebum. W związku z tym warto sięgać po szampony, które są przeznaczone ściśle do stosowania przy włosach suchych, bądź bardzo zniszczonych. Można również uzupełnić pielęgnację, stosując specjalne maski oraz odżywki. Warto skorzystać z szamponów i odżywek o właściwościach regenerujących i nawilżających.

Włosy cienkie

Pielęgnacja cienkich włosów opiera się głównie na  wzmocnieniu kosmyków. Warto zatem skorzystać z lżejszych kosmetyków – szamponów i odżywek przeznaczonych do pielęgnacji cienkich włosów. Należy bezwzględnie zrezygnować z żeli i odżywek, które dodatkowo jeszcze obciążają włosy, co z kolei nie wygląda zbyt estetycznie przy włosach cienkich.

Warto wybierać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Wybierając szampony i odżywki z dobrych drogerii mamy zdecydowanie większe szanse na to, że nasze włosy będą utrzymane w dobrej kondycji. Warto skorzystać m. in z Nia Shampoo, który doskonale odżywia i nadaje włosom połysku. Można również uzupełnić pielęgnację stosując odżywkę – Nia Conditioner (klik), która m.in. ułatwi rozczesywanie kosmyków.

Dodaj komentarz