Siano na głowie jest mało widowiskowe

Jak pielęgnować suche włosy?

Dbaj o włosy

Siano na głowie jest mało widowiskoweJakoś tak mnie natchnęło po ostatnim artykule, że warto było by napisać nieco więcej o pielęgnacji suchych włosów, tym bardziej że to przecież dość częsta „przypadłość” dotykająca nasze fryzury. Chociaż, żeby być zgodnie z prawdą to głównie my jesteśmy za to odpowiedzialni.

Dlaczego nasze włosy są suche?

Odpowiedź jest w zasadzie banalna. Za wszystko odpowiedzialny jest łój (który spotkacie też pod nazwą sebum). Jeśli z jakiegoś powodu jest produkcja zostanie zahamowana, to może dojść do przesuszenia fryzury, a przy okazji nasze włosy stają się łamliwe. Istnieje kilka czynników, które mogą na taki stan rzeczy wpłynąć, żeby nie powiedzieć „wywołać go”. Jedne z nich są w zasadzie od nas niezależne (chociaż możemy się przed nimi chronić) tak jak na przykład wiatr, czy słońce. W przypadku innych sami sobie jesteśmy winni. Jednym z takich czynników jest nieodpowiednia dieta. Brak konkretnych witamin i składników mineralnych powoduje, że nasze włosy zaczynają przypominać słomę. Warto jeszcze wspomnieć o niewłaściwiej pielęgnacji, która również w znacznym stopniu przyczynia się do „suchości” fryzury.

Jak pomóc suchym włosom?

Część odpowiedzi na to pytanie znajduje się w akapicie wyżej. Sprawa wydaje się prosta, wystarczy przeciwdziałać czynników, które naszej fryzurze szkodzą. Zacznijmy więc od zmian w naszej diecie,a także przydałoby się nieco mniejsze pielęgnacyjne przeciążenie dla włosów. Na przykład mniej suszarki i już naszym włosom będzie lepiej.

Generalnie rzecz biorąc należy postawić przede wszystkim na nawilżanie i odżywianie. Konkrety? Poszukajcie w drogeriach maseczek witaminowych, które nakłada się bezpośrednio na włosy. Są też takie, które mają cechę „wygładzania” fryzury. Jeśli chcemy chronić włosy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce i wiatr, to warto zaopatrzyć się w specjalną mgiełkę, która między innymi odbija promienie słoneczne, a także zapobiega rozchyleniu łusek włosa ( to akurat powoduje wzmocnienie włosa i nadaje mu dodatkowej odporności).

Można oczywiście stosować domowe sposoby, które można zamknać w określeniu „lodówka nawilża i odżywia”. Wykorzystujemy w tym wypadku to co znajdziemy w kuchni, czy w domowej apteczce. Mleko, żółtka, piwo, drożdże, zioła – możliwośći jest naprawdę mnóstwo. Przygotowujemy z nich maseczki i odżywki. Konkretnych przepisów na takowe, zarówno w internecie (także u mnie na blogu), jak i w „papierowej prasie znajdziecie naprawdę mnóstwo, więc w tym momencie nie widzę sensu ich przytaczać, co nie znaczy że nie zrobię tego w najbliższym czasie.

PRZECZYTAJCIE TAKŻE:  JAK SOBIE RADZIĆ  Z TŁUSTYMI WŁOSAMI

One thought on “Jak pielęgnować suche włosy?

  • A ja bym od siebie dodała jeszcze dwie porady, które doskonale nadają się do ochrony przed wysuszaniem włosów. Po pierwsze, włosy najlepiej myć co dwa dni, a można i rzadziej. Chodzi o to, że woda,którą płynie w naszym kranach niezmiernie wysusza naszą fryzurę. Po drugie szczotka do włosów. Najlepiej by była z naturalnego włosia, bo te gumowe strasznie elektryzują. Pozdrawiam;)

Dodaj komentarz