Łysienie męskie

Jak pielęgnować męskie włosy?

Dbaj o włosy, mężczyzna

To pytanie na które jeszcze kilkanaście lat temu mężczyźni udzielają odpowiedzi „no wystarczy myć”. Czasy się jednak zmieniają, panowie coraz bardziej świadomie podchodzą do pielęgnacji swojej fryzury. Bo wiedzą, że może to opóźnić proces nadmiernej utraty włosów.

Po pierwsze myj kiedy trzeba

Zwróć uwagę jak zachowuje się Twoja fryzura. „Jak często myć włosy” – to bardzo często pojawiające się pytanie. Odpowiedzi są zwykle dwie. Pierwsza brzmi – codziennie. Druga – co kilka dni, bo inaczej zaszkodzisz fryzurze. Prawidłowa odpowiedź brzmi: myć tak często jak wymagają tego włosy. Musicie mieć świadomość, że bardzo ważna jest czysta skóra głowy. Wtedy również Wasze włosy będą wyglądać dużo lepiej. I jeszcze jedna istotna sprawa. Kiedy wycieracie głowę to nie szarpcie włosów. Jeśli są osłabione, to będą Wam lecieć w dużych ilościach. W sytuacji gdy fryzura się przerzedza, przyspieszycie ten proces.

Jaki szampon wybrać?

Najlepszy dla naszej fryzury. Na pewno powinien on być dobry jakościowo. Warto nieco poczytać o składnikach, które zwykle występują w tego typu preparatach. Uzbrojeni w wiedzę, wybierzemy odpowiedni szampon.

Trzymajcie się z dala od preparatów typu 2w1. Takich, które można jednocześnie stosować do mycia ciała i włosów. Naprawdę lepiej zainwestować w oddzielne preparaty. Na pewno, zwłaszcza jeśli pracujecie w sposób fizyczny, do tego w ciężkich warunkach, przyda się szampon o działaniu nawilżającym. Warto też zwrócić uwagę na pierwiastki i witaminy, które w takich produktach występują. Mają one konkretne działanie poprawiające stan fryzury. Przykładowo jeśli macie cienkie włosy, to warto zainwestować w szampon w którego składzie znajduje się witamina B5.

Jak to jest z tymi odżywkami?

Jestem zdania, że można spróbować. Tym bardziej, że włosy po nich będą na pewno bardziej „zdyscyplinowane” (łatwiej będzie je ułożyć). Do tego poprawi się ich wygląd. Odrębną sprawą stanowi wybór konkretnej odżywki. Na pewno lepszym rozwiązaniem są te, które po użyciu trzeba spłukać. Męska fryzura wraz z wiekiem słabnie. I dlatego nie można jej dodatkowo obciążać. Odżywka ma przede wszystkim odpowiednio nawilżyć skórę głowy i ją odżywić.

To podstawowe kwestie jeśli chodzi o pielęgnację męskich włosów. Jeśli chcemy zapobiec nadmiernemu przerzedzaniu się fryzury, będzie potrzebowali jeszcze kilku rozwiązań. O nich następnym razem.

Dodaj komentarz