Jak odwrócić łysienie w trzech prostych krokach?

Leczenie łysienia

Dzisiaj skupimy się na sytuacjach w których stosunkowo łatwo (chociaż oczywiście będziemy musieli wykazać się odrobiną chęci, regularności i samozaparcia w działaniu) rozprawimy się z wypadaniem włosów. Nawet, jeśli całkowicie nie uda nam się tego procesu zatrzymać, to w dużym stopniu go ograniczymy.

Te trzy kroki o których wspominam w tytule, związane są z częstymi przyczynami utraty włosów. Występuje one zarówno u pań, jak i panów. Można powiedzieć, że mamy w tej kwestii zachowany parytet.

Po pierwsze tarczyca

Powinniśmy sprawdzić jak działa. Gruczoł ten odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu poszczególnych komórek (w ich metabolizmie). Kiedy pojawiaja się problemy z tarczycą, może to skutkować szeregiem symptomów w tym również wypadanie włosów. Warto sprawdzić, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z niedoczynnością tego gruczołu. Jeśli faktycznie jest taki problem, to konieczna okaże się konsultacja z lekarzem. To on pomoże „uzupełnić” hormony. Pewnym sposobem jest też odpowiednio pod tarczycę skonstruowany jadłospis, ale nie powinien być jedynym lekiem.

Po drugie żelazo

Jego niedobór w organizmie również powoduje wiele objawów w tym osłabienie paznokci i wypadanie włosów. Żelazo można postawić w gronie najważniejszych pierwiastków dla naszego organimu. O jego niedobór wcale nie jest trudno. Można on pojawić się między innymi w przebiegu niektórych chorób, ale bardzo często doprowadzamy do niego sami, poprzez radykalne odchadzanie lub źle zbilansowany jadłospis. Tego musi unikać. Jeśli jednak zauważymy, że mamy problem z niedoborem żelaza (można to oczywiście sprawdzić u lekarza), to konieczne stanie się jego uzupełnienie. Najlepiej będzie to zrobić przy pomocy odpowiedniego jadłospisu, a także dzięki suplementacji (ale rozsądnie).

dieta

Istotną pomocą przy wypadaniu włosów może być to co znajduje się na naszym talerzu

Po trzecie cukier

Warto też sprawdzić, czy przypadkiem nie ma problemu z opornością na insulinę lub jej niedoborem. Być może cierpimy na cukrzycę typu 2. Choroba ta wywołuje szereg dolegliwości, wśród których znajduje się nadmierne wypadanie włosów. Wiele zależy od stopnia zaawansowania choroby. W początkowym jej stadium zaleca się między innymi większą aktywność fizyczną. Stosuje się również konkretny jadłospis. W tym ostatnim przypadku unikać należy między innymi węglowodanów prostych.

Jak więc widzicie, może się okazać, że problem z wypadaniem włosów będzie można w miarę szybko rozwiązać;).

Dodaj komentarz