Kobieta

Jak objawia się nadmiar toksyn w organizmie?

Dbaj o włosy

I co to ma wspólnego z wypadaniem włosów? Zaraz się o tym przekonacie. Istnieje wiele symptomów mogących wskazywać na obecność nadmiaru szkodliwych substancji. I warto je poznać.

Chociażby z tego powodu, że często, cierpiąc na jakąś przypadłość, walczymy z nią na wiele różnych sposobów, a ona ciągle nie znika. Może się okazać, że przyczyna leży w innym miejscu, niż do tej pory zakładaliśmy. Jest związana właśnie z toksynami.

Ciągłe zmęczenie

I zaczniemy od czegoś na co zwykle mamy dziesiątki tłumaczeń. Zmęczeni pracą, dziećmi, pogoda nie taka, aktywny dzień itd. I one oczywiście mogą powodować zmęczenie. W tym wypadku mówimy jednak o innej sytuacji. Gdy zmęczenie jest przewlekłe. Mimo tego, że na przykład uda się nam przespać 8 godzin, budzimy się rano i ciężko zwlec się z łóżka. Do tego dochodzą problemy z koncentracją i pamięcią. I to może wskazywać na nadmiar toksyn. Ciągła potrzeba snu również jest symptomem wskazującym na nadmiar szkodliwych substancji.

Negatywny wpływ na układ pokarmowy

I to na kilku płaszczyznach. Toksyny mogą na przykład powodować częste zaparcia i wzdęcia. Szkodliwe substancje znacząco utrudniają proces odchudzania. I warto mieć tego świadomość. Może się pojawić nadmierny apetyt. Ten często „przykrywamy” śmieciowym jedzeniem. Trując organizm jeszcze bardziej. Błędne koło, które trzeba w końcu przerwać.

Toksyny a skóra ( i włosy)

To właśnie na niej najbardziej będzie widać nadmiar szkodliwych substancji. Często jednak – zwłaszcza w zimie – poniższe symptomy przypisujemy warunkom atmosferycznym. Nadmiar toksyn w organizmie to między innymi sucha skóra. Do tego może pojawić się problem z gojeniem się ran. Kolejny objaw to nasilenie występowania zmian skórnych (również trądzikowym). Do tego dochodzi nadmierna potliwość. Nieprzyjemny zapach skóry jest kolejnym objawem.

Jeśli chodzi o włosy, to może pojawić się problem ich nadmiernego przetłuszczania. Konsekwencją tego jest nadmierne wypadanie. Z drugiej strony nierzadka jest też sytuacja w której dochodzi do przesuszenia fryzury. I to również skutkuje wypadaniem włosów.

Na walkę z toksynami znajdziecie wiele rozwiązań, natomiast skuteczne można zliczyć na palcach jednej ręki. Istotny jest dobór składników (również pod kątem ich stężenia). Jednym z rozwiązań opartych o naturę (największą rolę gra w tym produkcie czystek) jest Cistus Plus. To detoksykacja plus większa odporność organizmu. Więcej o nim przeczytacie na stronie producenta.

Dodaj komentarz