Jak młodzi mężczyźni mogą zapobiec utracie włosów?

Leczenie łysienia mężczyzn

Problem kojarzony głównie z panami w okolicach trzydziestki, ewentualnie czterdziestki. Pojawić się może on dużo wcześniej, chociaż nie zawsze mamy do czynienia z łysieniem. Faktem jest natomiast, że takie przerzedzanie, może w przyszłości skutkować problemem. Jakim? Ano tak, że jeśli jesteśmy jednymi z tych nieszczęśliwców, którzy są narażeni na łysienie, to będzie ono bardziej widoczne już od samego początku.

Dlaczego panowie mogą tracić włosy? Może to być oczywiście związane z łysieniem androgenowym. Jego pierwsze objawy mogą się pojawić naprawdę wcześnie. Czynnikiem, który zwiększa szansę na wczesne wystąpienie, jest na przykład przyjmowanie dużych dawek testosteronu. Skupię się jednak na innych przyczynach utraty włosów. Dużo częściej występują one co prawda u pań, ale mężczyźni są na nie w pewnym stopniu narażeni. Z drugiej strony, ich świadomość, a także tego w jaki sposób sobie z nimi radzić, może stać się swoistego rodzaju profilaktyką.

Dlaczego lecą?

Ano chociażby dlatego, że dieta, którą się codziennie raczymy, jest mówiąc delikatnie niezdrowa. Zwykle to efekt niedoboru pewnych, konkretnych składników. W niektórych przypadkach nie jest łatwo do takiego stanu doprowadzić, wtedy jednak sami w tym pomagamy. Za dobry przykład posłuży tutaj niedobór witamin z grupy B. Dość istotnych dla włosów. Jak panowie „pomagają” w tej sytuacji? Ano przez alkohol. Jego nadmierne ilości mogą prowadzić do takiej sytuacji. Włosy można też tracić przez łupież. Przypadłość częsta i niestety może w pewnych warunkach powodować ubytki we fryzurze. Ostatni czynnik ma dość ogólny wymiar. Za nadmierną utratę włosów obwiniać można styl życia. „Zmieścimy” w tym i dietę, alkohol, stres itd.

Co robić?

Starać się zapobiegać. Wystarczą tak naprawdę dość proste działania. Po pierwsze warto „karmić” swoje włosy. Trzeba im dostarczać konkretne składniki, których potrzebują. Warto więc zadbać o cynk, witaminę A i żelazo. Pamiętajcie też o siarce. Jak już jesteśmy przy diecie, to dobrze by ją było nieco „uzdrowić”. Wyrzucić z menu należy wszelkie szkodliwe produkty, ze szczególnym uwzględnieniem chipsów, fast foodu i zupek w proszku. Dieta musi być zbilansowana. Muszą się w niej znaleźć węglowodany złożone, białka (zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego), a także tłuszcze roślinne. Pamiętajcie o warzywach i pełnoziarnistych produktach zbożowych.

Kolejna sprawa to zapobieganie łupieżowi lub, jeśli się pojawi, szybkie się go pozbycie. Generalnie, chociaż panowie niekoniecznie tak uważają, odpowiednia pielęgnacja ma znaczenie. Jeśli będzie stosować złe z punktu widzenia Waszej skóry głowy kosmetyki, to prędzej czy później pojawi się łupież, a wraz z nim być może nadmierne wypadanie włosów. Także panowie, warto postawić na odpowiednią pielęgnację skóry głowy. Postarajcie się nie dopuścić do jej przesuszenia. To zwykle skutkuje właśnie zwiększoną utratą włosów. Jeśli zdecydujecie się na powyższe kroki, to Wasza fryzura będzie Wam „wdzięczna”.

Dodaj komentarz