Kuchnia

Jak dieta wspomaga leczenie męskiego łysienia?

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

Co powinno znaleźć się w jadłospisie? Jakie pierwiastki i witaminy mają wpływ na kondycję włosów? O tym poniżej. W tekście znajdziecie też odpowiedź na to czy dieta wspomaga leczenie męskiego łysienia.

Jak ma wyglądać mój jadłospis?

To bardzo proste – wbrew pozorom – pytanie. Musi być on przede wszystkim zdrowy. Nasz organizm to maszyna złożona z różnych (mniejszych i większych) części. Jeśli będziemy go katować niezdrowym jedzeniem, to te ostatnie mogą odmówić posłuszeństwa. A to ma przełożenie na cały organizm, również stan włosów. Dlatego to pierwsza sprawa o którą musisz zadbać.

I doskonale zdajesz sobie sprawę co to znaczy zdrowy jadłospis:). Ograniczasz szkodliwe tłuszcze na rzecz Omega 3 i Omega 6. Zdecydowanie mniej węglowodanów prostych. Pamiętaj o białku, ale w rozsądnych ilościach. Sporo warzyw, trochę owoców. Mniej chipsów, słodyczy i innych „dobrodziejstw”. Proste, prawda?

Witaminy i pierwiastki ważne dla włosów

Teraz dodasz do jadłospisu produkty zawierające konkretne składniki istotne dla fryzury. Zaczniemy od witamin. Przyda się kwas askorbinowy. Z jego znalezieniem nie będziesz miał problemów. Podobnie z beta-karotenem. Tutaj przede wszystkim pomarańczowe i czerwone warzywa. Bardzo istotne dla włosów są witaminy z grupy B. O nich swojego czasu pisałem i warto się z tym tekstem zapoznać. Składniki te znajdziesz między innymi w roślinach strączkowych.

Jakie pierwiastki przydadzą się włosom? Przede wszystkim siarka i cynk. Ta pierwsza jest związana z dwoma aminokwasami – budulcami włosów. Do diety włącz koniecznie produkty wysokobiałkowe. Ale pierwiastek ten znajdziesz też w niektórych warzywach. Mam tutaj na myśli na myśli na przykład kapustę i kalafior.

Cynk to przede wszystkim owoce morza, ale znajdziesz go też chociażby w kaszy gryczanej. Więcej o pierwiastkach istotnych dla włosów przeczytasz tutaj.

Jak dieta wspomaga leczenie męskiego łysienia?

Zacznę od jednej bardzo ważnej kwestii. Porzuć nadzieję, że dietą wyleczysz męskie łysienie. Potrzebujesz profesjonalnego rozwiązania. Jednak dieta jest istotnym elementem całego procesu.

POZNAJ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Dzięki odpowiednio skonstruowanemu jadłospisowi dostarczasz mieszkom włosowych potrzebnych im substancji. Możesz też wspomóc krążenie, a lepsze ukrwienie skóry głowy, to świetna informacja dla Twojej fryzury:).

Dodaj komentarz