Kręcone włosy trudniej pielęgnować.

Jak dbać o włosy latem?

Dbaj o włosy

Latem włosy zdecydowanie są narażone na działanie różnorodnych szkodliwych czynników. Słońce, suche powietrze, wiatr to tylko niektóre z nich. Poprzez ich działanie kosmyki po pewnym czasie stają się bardziej łamliwe, zaczynają się rozdwajać i wyglądają jak siano. Jak temu przeciwdziałać? Oto kilka wskazówek, z którymi warto się z nimi zaznajomić. Tym bardziej, że takie prawdziwe lato zbliża się wielkimi krokami. Odpowiednie przygotowanie czupryny na wysokie temperatury i dużo słońca (oby taka prognoza sprawdziła się) ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o kondycję włosów. Brak jakichkolwiek działań może spowodować, że włosy po lecie będą wypadać garściami.

Chroń skórę i włosy

Krok pierwszy – odżywienie

By latem włosy wyglądały na zdrowsze, warto systematycznie korzystać z preparatów takich jak: maski,  odżywki  regenerujące. Kosmetyki tego rodzaju zamykają łuskę włosową i wygładzają jego wierzchnią warstwę.

Krok drugi – ochrona

Niezależnie od pogody warto latem przed każdym wyjściem na powietrze zastosować specjalne specyfiki przeznaczone do pielęgnacji różnych rodzajów włosów latem. Najlepiej jednak sprawdzą spraye ochronne, kremy bez spłukiwania, a także mgiełki. Te ostatnie są bardzo łatwe w zastosowaniu, a ponadto nie przetłuszczają włosów i zawierają filtry ochronne. Kosmetyk powinno się rozpylać na jakieś 30 minut przed wyjściem na słońce. W ciągu dnia warto ponawiać aplikację, najlepiej raz na kilka godzin.

Po trzecie – nawilżenie

Warto również skorzystać z takich preparatów kosmetycznych, które oprócz witamin i ceramidów, dostarczą kosmetykom odpowiedniego nawilżenia. Włosy nie będą suche jak siano i napuszone.

Rady na koniec

Jeśli chodzi o to jak dbać o włosy latem, to warto jeszcze wspomnieć o ograniczeniu stosowania suszarki. Gorące powietrze nawiewu niekorzystnie wpływa na kondycję kosmyków. Warto także stosować ochronne kosmetyki do stylizacji oraz pamiętać, iż kosmykom służy suszenie ze strumieniem nawiewu skierowanym na dół (taki sposób zamyka łuski włosowe, wygładza oraz nadaje połysk).

Warto jeszcze dodać, że przed wyjazdem na wakacje warto lekko podciąć końcówki włosów i raczej zrezygnować z koloryzacji. Nie wolno również zapominać o kapeluszu, bądź innym ochronnym nakryciu. Dzięki temu kosmyki będą znacznie mniej narażone na szkodliwe działanie promieni. Teraz znalezienie ładnego kapelusza letniego nie jest żadnym problemem. Ewentualnie warto włosy okryć chustką.

Oprócz tego po każdorazowym plażowaniu, należy włosy bardzo dokładnie umyć, a potem nanieść odżywkę. Warto sięgnąć po delikatny szampon, który jednocześnie dokładnie oczyści czuprynę z jakichkolwiek zanieczyszczeń. Polecany jest Radia Shampoo (klik).

Co więcej – pod żadnym pozorem nie wolno suszyć kosmyków na samym słońcu, ponieważ w ten sposób włosy są bardziej narażone na niszczenie. Lepiej z mokrą głową posiedzieć nawet kilkanaście minut pod parasolką i pozwolić kosmykom samym się przesuszyć. I odradzam też wykręcanie włosów w celu wyciśnięcia z nich pozostałość wody – gdy są mokre, ich łuski otwierają się i wówczas znacznie łatwiej o uszkodzenia. Po dokładnym osuszeniu czuprynę warto delikatnie upiąć, szczególnie jeśli włosy są długie.

Dodaj komentarz