Kobieta latem

Jak chronić włosy latem?

dieta dla włosów, Porost włosów

Dzięki znajomości odpowiedzi na to pytanie uniknięcie późniejszych problemów z nimi. I mam tutaj na myśli zwiększone wypadanie włosów. A przy takich upałach jak teraz ochrona fryzury nabiera jeszcze większego znaczenia.

Co słońce robi włosom?

Po pierwsze nadmierna ekspozycja na jego promienie powoduje, że fryzura traci blask. Włosy w pewnym momencie staną się kruche. Potem zrobią się przesuszone, a w konsekwencji zaczną wypadać. I tego właśnie chcemy uniknąć.

Kosmetyki z filtrem

I to porada nie tylko dla Pań:) Jeśli Panowie chcecie na dłużej zatrzymać bujną fryzurę, warto spędzić trochę czasu przy wyborze preparatów do mycia włosów i ich ochrony. Na pewno przyda się mgiełka ochronna z filtrem UV. Podobnie w przypadku szamponów i odżywek. Sprawdzamy czy na etykiecie jest informacja o obecności filtru UV.

Jak myć i suszyć?

W tym wypadku trzeba przede wszystkim obserwować swoją fryzurę. W wielu wypadkach jednak będzie potrzebne codzienne mycie. To efekt tego, że latem skóra głowy produkuje spore ilości łoju. Może dochodzić do jej przetłuszczenia a w konsekwencji również i włosów. Natomiast aby nie doprowadzić częstym mycie do… przesuszenia skóry głowy, polecam wybrać preparaty delikatne (pozbawione silnych detergentów).

Jeszcze jedna ważna sprawa. Lato to często plaża i kąpiele w wodzie. A to oznacza sporo soli na skórze głowy. Dlatego po takiej kąpieli warto myć włosy.

W miarę możliwości lepiej nie wychodzić z mokrą głową. Włosy w takim wypadku są bardziej narażone na uszkodzenia.

Odżywianie fryzury

To jeden z bardziej istotnych elementów ochrony włosów latem. I mam tutaj na myśli zarówno działanie od zewnątrz jak i od wewnątrz. W tym pierwszym wypadku można zdecydować się na gotowe preparaty (maski) do kupienia w każdej drogerii. Można też przygotować je w domu. W tym wypadku pierwsze co przychodzi mi na myśl, to maseczka nawilżająca z żółtka jajek.

Odżywianie od wewnątrz – czyli dieta. O niej pisałem już wielokrotnie. Możecie przeczytać w tym tekście, a także w tym miejscu. Dodam tylko, że lato ze swoją dostępnością świeżych warzyw i owoców to idealny czas na na dietę dla włosów.

Dodaj komentarz