Ile kosztuje przeszczep włosów?

Leczenie łysienia

Wzmożone wypadanie włosów, które nie zostanie w porę zahamowane, może prowadzić do znacznego wyłysienia. Wówczas nawet najbardziej starannie wykonane zaczeski na nic się zdadzą – będą wyglądać bardzo żałośnie. Albo w ogóle nie będą możliwe, ponieważ postępujące wypadanie włosów może zakończyć się całkowitym wyłysieniem. W takich skrajnych przypadkach zwykle polecany jest przeszczep włosów. Niestety, koszt takiego zabiegu jest jaki jest, więc nie wszyscy mogą pozwolić sobie na poddanie się transplantacji.

lysienie androgenowe

Od czego zależą koszty przeszczepu?

Trzeba wiedzieć, że nie istnieje jeden uniwersalny cennik zabiegu przeszczepu włosów.

Koszty uzależnione są od kilku czynników:

  • stopnia zaawansowania łysienia – im większy obszar należy przeszczepić, tym cena będzie wyższa,
  • liczby przeszczepionych punktów,
  • zastosowanej metody – transplantacja może być przeprowadzona metodą FEU lub STRIP (więcej o tym tutaj -> klik),
  • renomy kliniki – im bardziej renomowane kliniki, tym wyższe ceny,
  • regionu – w większych miastach koszty zabiegu transplantacji włosów mogą być wyższe (choć nie zawsze jest to regułą).

Jeśli chodzi o przeszczep włosów cena kształtuje się bardzo zróżnicowanie. Dokładną wycenę można jednak poznać po umówieniu się na wizytę w konkretnej klinice. Niemniej jednak prezentuję orientacyjny koszt, który pozwoli ocenić, czy w ogóle jest sens (z powodu możliwości finansowych) umawiania się na indywidualne spotkanie.

Jeżeli poddajesz się przeszczepowi włosów w Katowicach, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 3 000-14 000 złotych. W Lublinie koszt będzie podobny, choć górna granica wyższa – oscylująca wokół 15 000 złotych. We Wrocławiu z kolei wyższa będzie „bazowa kwota”, ale niższa ta maksymalna – koszty kształtują się w granicach 5 000 – 10 000 złotych. Decydując się na zabieg przeszczepu włosów w Poznaniu, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 9 000 – 22 000 złotych. W Warszawie zaś koszt ten bardziej różnorodny – od  2 000 złotych do 15 000 złotych.

Laserowy grzebień alternatywą przeszczepu?

Jeżeli transplantacja włosów cena jest zbyt wysoka, warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Dobrym pomysłem może okazać się laserowy grzebień ViviComb. W samych superlatywach wypowiadają się jego użytkownicy, zaś i sam producent podkreśla jego wyjątkową skuteczność.

Jego zaletą jest to, że działa na każdy typ łysienia i silnie stymuluje porost włosów. A wszystko to dzięki zastosowaniu LLLT – technologii, która od dawna wykorzystywana jest w medycynie. Jego działanie polega na przenikaniu wiązek laserowych w głębokie warstwy skóry, gdzie dochodzi do pobudzania mieszków włosowych.

Cena może nie jest zachęcająca – w końcu to wydatek rzędu ok. 2 500 złotych. Ale to i tak znacznie mniej niż cena przeszczepu włosów. I co ważne – pobudzanie porostu włosów odbywa się zupełnie bezinwazyjnie i bezboleśnie. Na efekty trzeba co prawda poczekać nawet 45 tygodni, ale i rezultaty transplantacji nie pojawiają się od razu.

Więcej o grzebieniu laserowym ViviCom – w sklepie NuviaLab (klik).

2 comments

  • transplantacja moze byc te zprzeprowadzona metodą SAFER, nie wiem, czemu sie jej powyzej nije wymienia – jest najmniej inwazyjna ze wszystkich

Dodaj komentarz