Minoxidil 15% – gdzie kupić i jak działa?

Czego człowiek, a zwłaszcza kobieta, nie zrobi, jeśli nie może pogodzić się z utrata włosów? Gotowy jest zastosować wszystkie metody leczenia, wypróbować wszystkie leki i mikstury. Nie warto jednak przesadzać. Tak jest w przypadku Minxoidilu Więcej to nie znaczy lepiej.

Minoxidil – lek na łysienie

Minoxidil jest zbawienną substancją dla łysiejących osób. Udowodniono z naukową precyzją, że jest to środek skuteczny, a tysiące użytkowników to potwierdzają. Fakt, że minoxidil działa na porost włosów, odkryto przypadkowo. Jego obecność w leku na nadciśnienie powodowała, że osobom z tą dolegliwością nie tylko obniżało się ciśnienie tętnicze, ale też piękniały i gęstniały włosy. Od tej obserwacji był już tylko krok, by minoxidil zaczęto stosować w terapii przeciwko wypadaniu włosów.

Na rynku jest kilka preparatów zawierających minoxidil w stężeniu 2%, 5 %, a nawet 15%. Czy większe stężenie oznacza lepszą skuteczność?

 Minoxidil 15% Czy warto stosować?

Osoby, które cierpią z powodu łysienia, pragną jak najszybciej uporać się z problemem. Czy większe stężenie substancji czynnej oznacza, że włosy szybciej odrosną i będą w lepszej kondycji niż po zastosowaniu leku z mniejszym stężeniem minoxidilu. Okazuje się, że bardzo dobre efekty daje stosowanie preparatów z 2% stężeniem, przy większych problemach z 5%. Natomiast użycie preparatu z 15% minoxidilem może stwarzać pewne zagrożenie dla zdrowia.

Pamiętajmy, że jest to substancja obniżająca ciśnienie. Przy aplikacji preparatu na skórę głowy część składników przenika do krwiobiegu, więc obniża ciśnienie. Powodować też może takie skutki uboczne: tachykardię (przyspieszenie akcji serca), bóle wieńcowe, duszność i obrzęki. Bujna czupryna nie jest tego warta, tym bardziej, że można ja uzyskać przy pomocy preparatu z zawartością 5% minoxidilu.

Minoxidil 15% jest sprzedawany przez Internet. Jednak warto rozważyć, czy ryzykować, czy też skorzystać z mniej agresywnego, a skutecznego preparatu. A jest spory wybór. 

Profolan – bezpieczna alternatywa dla Minoxidilu

Profolan -tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn

To preparat na męskie łysienie oparty wyłącznie o naturalne składniki. Pozbawionych skutków ubocznych. jednocześnie formuła GROW3 znajdująca się w Profolanie została uznana za jedno najlepszych rozwiązań na męskie łysienie. Zastosowano w niej między innymi silny ekstrakt z pokrzywy, która jest najlepszych naturalnym inhibitorem DHT – uderza bezpośrednio w przyczynę męskiego łysienia. Myślę, że warto się z nim bliżej zapoznać. Koniecznie przeczytajcie moją recenzję Profolanu.

Do tego warto zaznaczyć, że produkt ten jest skierowany wyłącznie dla mężczyzn. Nie jest to żaden „suplement na nadmiernie wypadające włosy”. te zwykle przeznaczone są dla kobiet (chociażby ze względu na swój skład). 

Locerin – tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Locerin - tabletki na porost włosó

Zdecydowanie bardziej bezpieczne od opisywanego jako pierwsze rozwiązania. Dedykowane wyłącznie dla kobiet. Skład Locerinu jest specjalnie pod kątem kobiecej fryzury. Ma w sobie aż 16 naturalnych składników działających na wszystkie przyczyny wypadania włosów. Przy okazji wspomaga też wygląd fryzury, jak również paznokci i skóry! Więcej na temat składu, działania i opinii przeczytacie w mojej recenzji Locerin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *