Gdzie można kupić Minoxil 15% i czy warto?

Leczenie łysienia, Leczenie łysienia mężczyzn

Czego człowiek, a zwłaszcza kobieta, nie zrobi, jeśli nie może pogodzić się z utrata włosów? Gotowy jest zastosować wszystkie metody leczenia, wypróbować wszystkie leki i mikstury. Nie warto jednak przesadzać. Więcej to nie znaczy lepiej.

Minoxidil – lek na łysienie

Minoxidil jest zbawienną substancją dla łysiejących osób. Udowodniono z naukową precyzją, że jest to środek skuteczny, a tysiące użytkowników to potwierdzają. Fakt, że minoxidil działa na porost włosów, odkryto przypadkowo. Jego obecność w leku na nadciśnienie powodowała, że osobom z tą dolegliwością nie tylko obniżało się ciśnienie tętnicze, ale też piękniały i gęstniały włosy. Od tej obserwacji był już tylko krok, by minoxidil zaczęto stosować w terapii przeciwko wypadaniu włosów.

Łysienie całkowite ma kilka typów

Na rynku jest kilka preparatów zawierających minoxidil w stężeniu 2%, 5 %, a nawet 15%. Czy większe stężenie oznacza lepszą skuteczność?

Czy warto stosować minoxidil 15%?

Osoby, które cierpią z powodu łysienia, pragną jak najszybciej uporać się z problemem. Czy większe stężenie substancji czynnej oznacza, że włosy szybciej odrosną i będą w lepszej kondycji niż po zastosowaniu leku z mniejszym stężeniem minoxidilu. Okazuje się, że bardzo dobre efekty daje stosowanie preparatów z 2% stężeniem, przy większych problemach z 5%. Natomiast użycie preparatu z 15% minoxidilem może stwarzać pewne zagrożenie dla zdrowia. Pamiętajmy, że jest to substancja obniżająca ciśnienie. Przy aplikacji preparatu na skórę głowy część składników przenika do krwiobiegu, więc obniża ciśnienie. Powodować też może takie skutki uboczne: tachykardię (przyspieszenie akcji serca), bóle wieńcowe, duszność i obrzęki. Bujna czupryna nie jest tego warta, tym bardziej, że można ja uzyskać przy pomocy preparatu z zawartością 5% minoxidilu.

Minoxidil 15% jest sprzedawany przez Internet. Jednak warto rozważyć, czy ryzykować, czy też skorzystać z mniej agresywnego, a skutecznego preparatu.

NR-07 – skuteczność bez ryzyka

Dobrą opinią u dermatologów i osób walczących z wypadaniem włosów cieszy się preparat o nazwie NR-07 (kliknij, żeby sprawdzić cenę).  W jego skład wchodzi minoxidil 5%, który usprawnia krążenie, odżywia i powiększa cebulki i stymuluje je do porostu włosów. Najlepszą skuteczność wykazuje w pozbywaniu się łysinki na czubku głowy.

nr-07

Drugą substancją czynną jest Apple Polyphenol 0,5%. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie szybkości porostu włosów, ponadto działa przeciwgrzybicznie, zmniejsza ilość wolnych rodników. Dzięki niej znikają zakola nad czołem.

Obecność inhibitorów DHT (m.in. wyciąg z jagody Saw Palmetto) sprawia, że powodujący łysienie androgenowe  hormon (aktywna forma testosteronu) nie dociera do cebulek, więc ich nie uszkadza. Zdrowa cebulka produkuje zdrowy włos. Czegóż chcieć więcej?

Dodaj komentarz