FOCUS szampon przeciw wypadaniu włosów – czy działa?

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

To jedna z możliwości przed którą stajemy w momencie, gdy nasza fryzura zaczyna się przerzedzać. Oczywistym więc wydaje się pytanie, czy ten szampon (w zasadzie to linia kosmetyków) działa.

Co kryje w sobie?

Skupię się na szamponie, ale wspomnę jeszcze o odżywce. Oba te produkty sprzedawane są w zestawie. Pierwszy z nich – jak podaje producent – oparty jest o naturalne składniki. Wolny od SLS i parabenów. Wspomniane składniki to między innymi oleje. W szamponie tym obecny jest arganowy i jojoba. Dwa oleje, które często wykorzystywane są w tego typu preparatach. Wzbogacony jest o biotynę (to akurat składnik ważny przy wypadaniu włosów). W odżywce w zasadzie znajdziemy podobne składniki.

Jak działa FOCUS szampon?

Jego stosowanie nie odbiega od innych preparatów tego typu. Poza jedną kwestią. Nakładamy na głowę. Spieniamy. I czekamy. Sporo, bo 2 do 3 minut. Potem spłukujemy . Jeszcze na mokre na włosy nakładamy odżywkę. Rozprowadzamy przy użyciu grzebienia. Po minucie spłukujemy.

Przede wszystkim nawilża. I to jego główne zadanie. W pewnym stopniu poprawia kondycję fryzury. Czy jednak pomoże w przypadku łysienia androgenowego? To raczej rozwiązanie wspomagające wypadanie włosów związane z niedoborami pewnych składników czy złą ich pielęgnacją. Może być pomocna w przypadku sezonowego przerzedzenia fryzury.

To szampon przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Na tę chwilę w przypadku łysienia androgenowego stosuje się rozwiązania tylko dla Panów. Zawierają one w sobie składniki celujące w przyczyny tego problemu właśnie u mężczyzn. Większość z nich niestety jest obarczona sporą ilością skutków ubocznych.

Jest jednak rozwiązanie na męskie łysienie, które ich nie ma. To oparty w całości o naturalny skład Profolan. Do stosowania wewnętrznego. A więc uderza bezpośrednio w źródło problemu. W składzie Profolanu między innymi innowacyjna formuła GROW 3. Zwalcza ona główną przyczynę męskiego łysienia (nadaktywność DHT) i jednocześnie wspomaga porost nowych włosów.

Więcej na temat tego bardzo popularnego rozwiązania przeczytacie w mojej recenzji, ale zachęcam też do odwiedzenia strony producenta, bo przygotował on ciekawe promocje:).

Dodaj komentarz