Finasteryd – jedyny skuteczny sposób na łysienie?

Leczenie łysienia mężczyzn

To bez wątpienia jeden z częściej wymienianych (obok minoxidilu) sposobów na utratę włosów. Wiele osób chwali sobie finasteryd opisując go właśnie jako jedyny skuteczny sposób. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy istnieją jakieś alternatywne metody leczące łysienie

finas

Czym jest finasteryd?

Zaraz, zaraz – zapyta ktoś – po co alternatywa? A na to pytanie odpowiem niżej;). Potrzymam Was chwilę w niepewności. Zaczniemy od początku, czyli od tego co to właściwie jest ten finasteryd. To organiczny związek chemiczny, który zaliczany jest do grupy steroidów. To pierwsza, bardzo ważna dla nas informacja.

Jest on inhibitorem DHT. To druga, bardzo ważna informacja dla mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe. DHT to powód, dla którego mieszki zaczynają gorzej działać. Efekt jest widoczny na głowie. Łysienie po prostu. To jednak niejedyny problem związany z mężczyznami i DHT. Trzeba napisać o przeroście prostaty. Może on prowadzić do raka. Dlaczego wspominam o przeroście? Odpowiedź jest bardzo prosta. Finasteryd jest lekiem stosowanym właśnie przy przeroście prostaty. Co istotne, w przypadku gdy problem można określić jako „łagodny”.

Finasteryd na łysienie

Jest on też stosowany na interesujący nas tutaj problem. Jako jedno z rozwiązań, żeby była jasność. Działanie w teorii jest proste. Finasteryd ma powstrzymać wpływ DHT na mieszki włosowe. Efektem ma być powstrzymanie łysienia. Różne są informacje na temat ponownego porostu włosów. Większość jednak mówi, o braku takiego akurat efektu. Trzeba więc będzie szukać dodatkowego rozwiązania.

Czy bać się skutków ubocznych finasterydu?

To dobre pytanie, zwłaszcza w kontekście tego, że takowe wystąpić mogą. Jakie? No niestety, mężczyznom się one mogą nie spodobać. Po pierwsze mogą się pojawić problemy z potencją. Zalicza się do nich między innymi zaburzenia wytrysku. Wśród skutków ubocznych wymienia się atypowe zapalenie zaburzenia seksualne. Czy to co wymieniałem na pewno się pojawi? Sprawa nieco bardziej skomplikowana. Z jednej strony zwolennicy przekonują, że przecież finasteryd bierze się pod ścisłą kontrolą lekarza (w sumie to, że faktycznie potrzebna jest pomoc fachowca, może zastanawiać). Przeciwnicy z kolei podkreślają brak wiarygodnych badań na temat faktycznego zasięgu i częstotliwości skutków ubocznych. Finasteryd na pewno nie jest wskazany dla kobiet. Powinny go unikać (nawet kontaktu z nim!) zwłaszcza panie „przy nadziei”.

profolan

Alternatywa dla finasterydu

I właśnie z tego powodu można zastanowić się nad sposobem, który jest pozbawiony skutków ubocznych. Do tego niepotrzebny jest przy jego stosowaniu nadzór lekarza. Takim preparatem jest Profolan. Przeznaczony dla mężczyzn walczących z łysieniem. Powstrzymuje je, a jednocześnie wspomaga porost włosów. Oparty jest o naturalne składniki. Ma w sobie między innymi pokrzywę. To roślina, która zaliczana jest do wąskiej grupy naturalnych inhibitorów DHT. Bez skutków ubocznych.

Profolan w okazyjnej cenie można nabyć tutaj

One thought on “Finasteryd – jedyny skuteczny sposób na łysienie?

  • Stosuje finasteryd jak i minoxidil od 9 miesiecy.
    Bez rezultatu. Na leczenie idzie mi ok. 400£ rocznie. Wiecej juz ich nie kupie.
    Zycze wiecej szczescia innym

Dodaj komentarz