Duracy Anastim – kuracja w ampułkach

Preparaty na łysienie

Zdrowe, gęste włosy to dla kobiety jeden z atutów urody. Ich stan zaświadcza o kondycji organizmu. Gdy włosy stają się matowe i łamliwe to znak, że nie są właściwie odżywione. Ich wypadanie  jest skutkiem wielu nieprawidłowości, np. braku niektórych pierwiastków (cynk, siarka, żelazo) w diecie, źle przeprowadzanych zabiegów fryzjerskich, noszenia ciasno spiętych czy związanych koków i kucyków. Także niektóre choroby (np. niedoczynność tarczycy) oraz przyjmowanie niektórych leków powodują przerzedzanie włosów. Wiele pań niepokoi też zwiększone wypadanie włosów w okresie wiosny i jesieni.

Duracy Anastim – na okresowe przerzedzanie włosów

Gdy obserwujemy, że na grzebieniu pozostaje więcej włosów niż zwykle, gdy widzimy je w umywalce, wannie i na ubraniu to znak, że powinniśmy zacząć działać, by nie dopuścić do znacznego przerzedzenia. Jest na to skuteczny sposób – kapsułki z preparatem Duracy Anastim. W skład leku wchodzi biotyna, która uaktywnia syntezę białek tworzących budulec włosów – keratynę. To właśnie ubywanie keratyny powoduje osłabienie, łamliwość i wypadanie włosów. Wmasowując preparat w skórę głowy, uzupełniamy niejako te braki.

ducray-anastim

By biotyna dobrze się wchłonęła i dotarła do cebulek włosowych, preparat został wzbogacony o kolejne substancje aktywne: nikotynian tokeferolu i GP4G, które pobudzają mikrokrążenie skóry głowy. Cebulki są więc stopniowo odżywiane, włosy uzupełniają keratynę, są mocno zakorzenione w mieszku włosowym, nie wypadają przedwcześnie.

Rezultaty kuracji to: radykalne zmniejszenie liczby wypadających włosów (wypadanie w liczbie 100 włosów na dobę jest zjawiskiem fizjologicznym, zdrowy włos przeżywa ok. 7 lat, potem zastępuje go następny, gdy cebulka jest zdrowa), połysk i elastyczność.

Jak stosować Duracy Anastim?

Preparat ma formę płynu. W opakowaniu znajduje się 8 fiolek po 7,5 ml.  To wystarcza na dwa miesiące kuracji, a w tym czasie rezultat, czyli zahamowanie wypadania i wzmocnienie włosów, zostanie osiągnięty.

Bardzo istotna jest regularność zabiegu: dwa razy w tygodniu należy wmasowywać specyfik w skórę głowy. Nie ma znaczenia, czy włosy są suche czy mokre. Preparat dobrze się wchłania, nie obciąża włosów, ładnie pachnie, nie ma potrzeby po jego użyciu myć głowy. Jednorazowo należy zużyć pól ampułki (ampułkę można ponownie zamknąć) bez względu na długość włosów, bo preparat wciera się w skórę, a nie we włosy.

Duracy Anastim nie na łysienie androgenowe

Preparat służy do hamowania łysienia okresowego, natomiast zadowalających efektów nie należy się spodziewać, gdy problemem kobiety jest łysienie typu męskiego. Można je poznać po tym, że włosy przerzedzają się w określonych miejscach: na skroniach, wzdłuż linii czołowej i przedziałka oraz na czubku głowy, w pozostałych miejscach zachowując zwykłą gęstość.  W łysieniu okresowym włosy przerzedzają się równomiernie na całej skórze głowy.

Łysienie androgenowe to skutek zaburzeń hormonalnych, głównie w okresie klimakterium. Na ten problem należy wybrać inny lek – np. z zawartością minoxidilu. W przypadku mężczyzn z wyborem odpowiedniego preparatu nie ma żadnego problemu. Jest przecież NR-07 (klik), czyli połączenie działania minoxidilu i silnych inhibitorów DHT. Jest Procerin w kapsułkach – z inhibitorami dihydrotestosteronu. A w przypadku kobiet? Najlepiej sięgnąć po preparaty dedykowane paniom, a takie już zaczynają się pojawiać na rynku. Poza Revitą (moim #1), proponuję Foligain Minoxidil Foam for Women (klik)- z 2% minoxidilu, który stymuluje porost włosów i hamuje łysienie androgenowe. Skutecznie!

Dodaj komentarz