Ducray Neoptide – wypadanie włosów u kobiet

Leczenie łysienia

Nadmierne wypadanie włosów to dla kobiet duży stres. Przyczyny łysienia kobiecego bywają różnorodne. Może to być skutek choroby, niewłaściwej diety, zażywania niektórych leków, zbyt intensywnych zabiegów fryzjerskich, stresu. Przerzedzanie się włosów z takich powodów jest na szczęście odwracalne. Gdy ustaje przyczyna wypadania, po pewnym czasie włosy gęstnieją, ale należy je wzmacniać odżywkami oraz przyspieszać ich porost, używając specjalnych preparatów.

Doskonale wiem, o czym piszę, ponieważ sama jakiś czas temu przez to przechodziłam. I doskonale wiem, że wcale nie jest łatwo znaleźć naprawdę skuteczny preparat na wypadanie włosów u kobiet. Choć na rynku jest mnóstwo specyfików, większość środków dedykowana jest przede wszystkim mężczyznom. Ale na szczęście są i takie preparaty, które są w stanie zwalczyć wypadanie włosów u kobiet. Czy jest nim Ducray Neopeptide?

ducray-neoptide

Jak działa Ducray Neopeptide?

Duracy Neoptide to preparat, którego zadaniem jest stymulacja wzrostu włosów. Wśród jego składników znajduje się kombinacja aminokwasów, które pobudzają cebulkę do produkcji komórek i jednocześnie wydłużają fazę anogenu. Nie wdając się w szczegółowe rozważania na temat składu leku, trzeba tylko stwierdzić, że lek daje pewną skuteczność – tak twierdzi wiele użytkowniczek na forach internetowych i podpisujących się w komentarzach pod produktami w sklepach. Kuracja powinna trwać 3 miesiące i na tyle wystarczy zestaw trzech buteleczek.

Ducray Neoptide jest bardzo łatwy i niekłopotliwy w aplikacji. Wieczorem trzeba preparatem „popsikać” włosy, a substancje aktywne przenikną do mieszka włosowego. Użycie preparatu nie powoduje skutków ubocznych, nawet nie ma potrzeby mycia włosów najbliższego ranka. Włosy się nie sklejają i wyglądają świeżo. Po upływie półtora miesiąca widoczna już jest poprawa. Fryzura wyraźnie nabiera gęstości.

Inne leki na łysienie androgenowe

Nieco inaczej rzecz się przedstawia, gdy wypadanie włosów u kobiet jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Zdarza się to najczęściej w okresie menopauzy, rzadziej w okresie dojrzewania. Zaburzenia polegają na tym, że organizm produkuje zbyt dużo androgenów, a one skracają czas żywotności włosa (zdrowy włos trwa w fazie anagenu, czyli rośnięcia około 7 lat, chory – wypada wcześniej) oraz powodują miniaturyzację  cebulek włosowych. By ożywić cebulkę, niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych leków, bo w takim przypadku Duracy Neeoptide może okazać się nie całkiem skuteczne.

Tak więc, gdy obserwujesz, że włosy przerzedzają ci się nie równomiernie, a tylko na czubku głowy i nad czołem oraz wzdłuż przedziałka, oznacza to, że cierpisz na łysienie androgenowe (typu męskiego). Wówczas musisz zastosować bardziej radykalny środek.

foligain-minoxidil-foam-for-women

Jednym z nich jest Foligain Minoxidil Foam for Women (do kupienia -> klik). Podstawowym składnikiem tego preparatu jest 2% minoxidil, substancja skutecznie hamująca łysienie androgenowe, najtrudniejsze do opanowania. Foligain Minoxidil ma postać pianki, którą należy nakładać na włosy 2 razy dziennie i wmasowywać w skórę głowy. Minoxidil to, jak dotąd, najskuteczniejsza substancja, która stymuluje cebulkę niejako do odrodzenia się i ponownego spełniania swego zadania – produkcji komórek włosowych. Zauważalna poprawa następuje po 2 miesiącach systematycznego stosowania leku.

foligain-hair-loss-formula

Włosy warto też odżywić, używając Foligain Hair Loss (jako miejsce zakupu polecam sklep Dermalab.pl -> klik) . Jest to lek w tabletkach, a więc do użytku wewnętrznego. Do walki z niszczącą siłą DHT stają inhibitory. Ich moc polega na tym, że blokują dostęp  DHT do cebulek, dzięki czemu osłabione cebulki mogą się zregenerować i następuje wówczas porost włosów.

Jeżeli więc ktoś cierpi z powodu łysienia androgenowego, lepiej nie bawić się w żadne tam wynalazki wzmacniające. Lepiej od razu sięgnąć po zaawansowane środki, typu tych dwóch wyżej opisanych.

Dodaj komentarz