Ducray Anaphase – kolejny szampon w sprzedaży

Preparaty na łysienie

W zasadzie dziwny to preparat przeciwdziałający wypadaniu włosów. Pierwszy raz spotykam się z takim specyfikiem, który byłby szamponem, a miał konsystencję kremu. Czy taka kombinacja faktycznie może zadziałać? Czy Ducray Anaphase jest produktem, który pozwoli uporać się z nadmiernie wypadającymi włosami, bez względu na przyczynę?

Skuteczność tkwi w składzie

Ducray Anaphase jest specyfikiem, który stanowi element wstępny kompleksowej kuracji przeciw wypadaniu włosów. Jego działanie pozwala w odpowiedni sposób przygotować skórę do dalszej terapii likwidującej łysienie (albo przynajmniej wzmożone wypadanie włosów).

ducray-anaphase

A ponieważ skuteczność zależy przede wszystkim od wykorzystanych substancji aktywnych, czas prześwietlić jego skład.

  • Ducray Anaphase zawiera nikotynian tokoferolu – substancję stymulującą mikrokrążenie na poziomie cebulki włosa. W ten sposób szampon sprzyja optymalizacji warunków wzrostu włosa.
  • Ponadto w składzie znajduje się kompleks witamin z grupy B, których udział w poprawie kondycji włosów jest ogromny. Działanie polega przede wszystkim na wzmocnieniu osłabionych włosów (szczególnie przy ich korzeniach), dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ich wypadania.

Minusem jest niestety obecność SLS – taniego detergentu syntetycznego odpowiadającego za piękne pienienie się szamponu. Problem w tym, że substancja ta ma również negatywne działanie. Przede wszystkim prowadzi do znacznego przesuszenia się skóry głowy, efektem czego jest pobudzenie produkcji łoju. W ten sposób może dochodzić do powstawania łupieżu, a nawet… wypadania włosów. Jest to dość niedorzeczne, ponieważ ten sam szampon może walczyć z przerzedzaniem czupryny, a jednocześnie nasilać proces utraty włosów.

Jak dla mnie skład nie jest rewelacyjny. Może i faktycznie sprawdzi się jako jeden z elementów kuracji, jednak samodzielnie raczej nie jest w stanie poradzić sobie z wypadającymi włosami. By zwiększyć skuteczność preparatu, wypadałoby zakupić dodatkowe kosmetyki z tej serii, np. Ducray Anacaps. Ale wtedy koszt kuracji znacznie wzrasta…

Kremowa konsystencja – łatwość aplikacji

Ducray Anaphase wyróżnia się kremową konsystencją. Jest więc szamponem dość gęstym, co może wpłynąć pozytywnie na jego wydajność. Nie wiem czy Wy też tak macie, ale dla mnie największą zmorą są bardzo rzadkie preparaty – nie da się ich zaaplikować bez jakichkolwiek strat. Spora część takich specyfików marnuje się więc, a – biorąc pod uwagę ich dość wysoki koszt – my tracimy tylko pieniądze.

Szampon w formie kremu wydaje się być przemyślanym rozwiązaniem, który na pewno wpływa na łatwość aplikacji. To duży plus, szkoda tylko że kosztem skuteczności.

Jeśli mam być szczera, dla mnie Ducray Anaphase to jakieś nieporozumienie. Owszem, rozumiem że jest to szampon przygotowujący do pełnej kuracji, jednak znam takie specyfiki, które również stanowią część jakiegoś zestawu, ale same w sobie także przeciwdziałają wypadaniu włosów i stymulują ich porost.

Dodaj komentarz