DSD De Luxe Intense Szampon 3.1 – szampon na wypadanie włosów

Dawno nie pisałem o żadnym preparacie tego typu, więc dzisiaj postanowiłem naprawić ten błąd. Na warsztat wziąłem szampon, który jest przedstawiany jako rozwiązanie na wypadanie włosów, ale mający też działanie „antyandrogenne”.

O tym ostatnim jednak za chwilę. Najpierw skupimy się na składzie. Z którego wynika oczywiście możliwe działanie:).

DSD De Luxe Intense Szampon 3.1 – jaki ma skład

Kiedy bliżej przyjrzymy się etykiecie, okazuje się, że – w sytuacji gdy temat walki z wypadaniem włosów jest Wam znany – spotkacie „starych” znajomych. Mam tutaj na myśli między innymi kofeinę i fitosterole roślinne. W szamponie tym jest też obecna kapsaicyna. Zwykle wymieniana w kontekście odchudzania i wpływu na przemianę materii. Kapsaicyna ma rozszerzać naczynia krwionośne.

Z kolejnych znanych składników mamy kompleks witamin B. Jest tutaj też ekstrakt z jagód głogu i adenozyna. Jest jeszcze ekstrakt z palmy sabałowej.

DSD De Luxe Intense Szampon 3.1 – działanie

Zacznę od tego ostatniego składnika. Palma sabałowa w pewnym stopniu blokuje działanie DHT (aktywnej formy testosteronu odpowiedzialnej za męskie łysienie). Jakiś czas temu był na nią „hajp”. Szybko jednak okazało się, że efekty nie są aż tak zadowalające. Do tego są lepsze naturalne blokery DHT (w tym momencie najlepsza znana to pokrzywa, pisałem o niej ostatnio).

Mogę więc powiedzieć, że DSD De Luxe Intense Szampon 3.1 w walce z męskim łysieniem nie pomoże. Z wypadaniem włosów już bardziej. Zresztą na męskie łysienie unikałbym szamponów.

POZNAJ TERAZ SKUTECZNY SPOSÓB NA ŁYSIENIE ANDROGENOWE!

DSD De Luxe Intense Szampon 3.1 – moja opinia

Co dobrego mogę powiedzieć o naszym dzisiejszych bohaterze? Powinien w miarę dobrze sprawdzić się w oczyszczaniu skóry głowy i samych włosów. Na pewno odświeża (to dzięki obecności mentolu o którym wcześniej nie wspomniałem).

Ma składniki o działaniu przeciwzapalnych, to dobra informacja. Kompleks witamin z grupy B to istotna wiadomość dla osób zmagających się z nadmiernym przesuszaniem skóry głowy, jak również dla przetłuszczającej się. W pewnym stopniu pozwoli zmniejszyć wypadanie włosów.

Sposób użycia nie odbiega od standardowego:). Myć głowę tym szamponem należy codziennie lub raz na dwa dni. Cena – znam tańsze rozwiązania, ale i droższe. Więc to średnia półka. Najprościej zamówić przez internet.

Profolan – najlepsze rozwiązanie na męskie łysienie

Powyżej opisanym szamponem niestety problemu nie rozwiążecie. Jeśli zmagacie się z męskim łysieniem to przyda się Profolan Zawiera on w sobie nie tylko sprawdzone pod kątem efektywności składniki, ale też największe ich stężenia. Dzięki temu  nie mamy „jakiegoś działania antyandrogenowego” tylko najmocniejszy inhibtor DHT. 

To preparat w pełni naturalny i bezpieczny, a do tego możecie go Panowie zamówić w dyskretny sposób (to dla wielu osób ogromny plus). Więcej na jego temat przeczytacie w mojej recenzji Profolanu.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *