Pokrzywa

Domowe sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn

Łysienie u mężczyzn

Jeśli zauważyliście Panowie taki problem, to zapewne szukacie możliwych rozwiązań. Zacząć należy od poznania przyczyny wypadania włosów. A następnie wypróbować któryś z domowych sposobów.

Zacznę od jednej dość ważnej kwestii. Jeśli zmagacie się z męskim łysieniem, to domowe sposoby na niewiele się tutaj zdadzą. W takim wypadku trzeba postawić na profesjonalne rozwiązanie.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Oliwa z oliwek

To jeden z częściej polecanych domowych sposobów na wypadanie włosów. Również u mężczyzn. Oliwa z oliwek bywa zwykle składnikiem wcierek i maseczek. Generalnie rzecz biorąc jej głównym zadaniem jest nawilżanie skóry głowy. Nadmierne przesuszenie tej ostatniej może prowadzić do wypadania włosów. Zwykle w takim wypadku pojawiają się też podrażnienia.

Nasiona kozieradki

To z kolei jeden z polecanych przeze mnie domowych sposobów na wypadanie włosów. Po pierwsze wybierzcie się do sklepu zielarskiego. Tam kupcie zmielone nasiona kozieradki. Płaską łyżeczkę zalejcie wrzątkiem. Po paru minutach odsączcie. Uzyskany płyn wcierajcie w skórę głowy. Ma to ona dość specyficzny zapach. Jeśli więc macie gdzieś wychodzić, to nie obędzie się bez mycia głowy.

Pokrzywa i skrzyp

Przy okazji wizyty we wspominanych sklepie kupcie przy okazji te dwa zioła. Najlepiej pod postacią ziela, a nie ekspresowej herbaty. Po połowie łyżeczki obu zalejcie wrzątkiem. Dajcie się im zaparzyć i gotowe. Taki napar należy pić regularnie przez 3 miesiące. Pokrzywa ma naprawdę spore umiejętności w kwestii powstrzymywania wypadania włosów. Skrzyp wspomaga z kolei porost.

Siemię lniane

Polecane między innymi jako element wspomagania odchudzania. My z siemienia lnianego przygotujemy „gluta”:). Łyżkę nasion na około 350 ml wody. Następnie gotujemy to przez kilka minut, aż woda zacznie przypominać wspominanego gluta. Przelewamy przez sitko. Potem czekamy aż wystygnie. Wcieramy to w skórę głowy. Jeśli przy okazji „dostanie się” włosom – nie przejmujecie się. Po ich późniejszym umyciu, zobaczycie zmiany na plus (przede wszystkim staną się bardziej „puszyste”). Siemię lniane stosowane w taki sposób między innymi skutecznie nawilża skórę głowy. Taką miksturę na głowę wystarczy nakładać 2 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz