Domowe sposoby na wypadanie włosów – przegląd cz. 2

Naturalne sposoby na łysienie

Parę dni temu popełniłem pierwszą część tego tekstu z którego możesz dowiedzieć się między innymi o właściwościach tataraku. Dzisiaj zapraszam na przegląd kolejnych domowych metod, mających pomóc Twoim włosom.

miod

Miód

To jeden z naturalnych produktów, które mają naprawdę dużo właściwości. Pomoże Ci chociażby w sytuacji w której masz problemy skórne. Jak działa na włosy? Po pierwsze ma właściwości zmiękczające. Można go stosować jako naturalną odżywkę. Miód dzięki temu, że ma w sobie przeciwutleniacze pozytywnie wpływa na skórę głowy. Dzięki temu zmniejsza wypadanie włosów, ale też przyspiesza porost nowych.

W jaki sposób można wykorzystać miód? Przygotować z niego maseczkę. Pomysłów jest wiele. Zmieszaj łyżeczkę miodu, z ciepłą wodą (szklanką) i łyżeczką octu jabłkowego. Nałóż na włosy. Potrzymaj pół godziny, a potem zmyj.

Kozieradka

To sposób znany większości „włosomaniaczek” i „włosomaniaków”. Potrzebujesz zmielonych nasion kozieradki. Kupisz je w zasadzie każdym sklepie zielarskim. Dwie łyżeczki kozieradki zalewasz wrzątkiem. Czekasz kilka minut. Następnie dobrze byłoby przesączyć płyn. Wcierasz w skórę głowy. Czekasz pół godziny. Potem zmywasz. Wspomniany płyn trzymaj w lodówce przez maksymalnie tydzień. Nasiona kozieradki już po dwóch tygodniach powinny znacząco ograniczyć liczbę wypadających włosów. Jest też szansa na nowe. Natomiast musicie liczyć się z tym, że gdy przestaniecie je stosować, to wypadanie powróci.

Olej rycynowy

Pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego. Rośliny, którą spotkasz w wielu rejonach świata, chociaż pierwotnie rosła tylko na Bliskim Wschodzie. Olej rycynowy znany jest przede wszystkim ze swoim właściwości przeczyszczających. Może mieć jednak pozytywny wpływ na fryzurę. W pewnym stopniu ogranicza wypadanie włosów, ale przede wszystkim wspomaga porost nowych. Ma jednak właściwości wysuszające. Nie należy go nakładać bezpośrednio na głowę. Byłoby to zresztą trudne, bo jest dość gęsty. Należy go wymieszać z innym olejem. Przed nałożeniem całość podgrzać.

jajka

Jajka

Przegląd domowych sposobów na wypadanie włosów bez nich byłby niepełny. Wykorzystuje się żółtka jajek. To one są podstawowym składnikiem masek na włosy. Sprawdzą się, gdy te ostatnie są suche i matowe. Jedną z chętniej stosowanych masek jest mieszanka żółtek i oliwy. Tej drugiej potrzeba 2 łyżek. Do tego jedno żółtko. Wymieszać i nałożyć na głowę. Nie stosuj tej metody zbyt często. Nie ma takiej potrzeby, a do tego może ona obciążać włosy. Żółtka można też wymieszać ze wspomnianych olejem rycynowym.

Dodaj komentarz