Domowe sposoby na wypadanie włosów – przegląd cz.1

Naturalne sposoby na łysienie

Od dłuższego czasu zabierałem się do takiego encyklopedycznego zestawienia metod mających chronić nasze fryzury. Ich cechy wspólne: niewiele kosztują i… nie pomogą raczej przy łysieniu androgenowym. Jeśli powody wypadania włosów są inne – jak najbardziej.

oliwa-z-oliwek

Oliwa z oliwek

Wspomniana encyklopedyczność będzie dotyczyła zwięzłości opisów, a nie trzymania kolejności alfabetycznej:). W skrócie więc, oliwa przede wszystkim przyda się w sytuacji, gdy Twoim problemem są przesuszone włosy. To jeden z lepszych domowych sposobów rewitalizujących skórę głowy. W konsekwencji też i włosy. Oliwa to między innymi witaminy z grupy B, a także tę oznaczoną literą E.

Drożdże

W tym wypadku można mówić o dwóch domowych sposobach na wypadanie włosów. Z drożdży można przygotować maseczkę. Nie jestem przekonany do tego sposobu. I to mimo tego, że drożdże wcześniej „zabijamy” wrzątkiem. Można je też pić. Codziennie. 1/3 kostki rozpuść w połowie szklanki wody. Drożdże to bardzo potrzebne włosom witaminy z grupy B. I właśnie dlatego warto się przemóc. Dobrze wiem, że taki napój z drożdży nie smakuje zbyt dobrze.

Nafta kosmetyczna

O jej skuteczności przekonuje wiele osób. Przede wszystkim ma pobudzać mieszki włosowe. Jeśli masz podrażnioną skórę głowy, staraj się nakładać naftę jedynie na włosy. Trzymać na nich możesz ją około 20 minut. Zwykle jednak naftę miesza się z innymi składnikami. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to żółtko i olejek rycynowy. Ten ostatni zresztą też jest stosowany na wypadanie włosów.

Tatarak

Do tej pory było kuchenno-łazienkowo, teraz idziemy nad wodę:). To sposób, który – u osób nieobytych z tematem – wywołuje zdziwienie. Już więc spieszę z wyjaśnieniami. Tatarak między innymi działa odświeżająco na skórę. Pobudza też jej ukrwienie. Wzmacnia również włosy, a przy okazji powstrzymuje ich wypadanie. Poradzi sobie z łupieżem.

siemie-lniane

Siemię lniane

Stosowane przede wszystkim przy problemach z układem pokarmowym. Sprawdzi się też w ratowaniu fryzury. Przepis na maseczkę z siemienia lnianego jest bardzo prosty. Wystarczy 2 łyżki tego produktu zalać wrzątkiem. Niewielką ilością, tak aby woda „wystawała” nieco ponad nasiona. Po paru minutach uzyskany „żel” nakładasz na włosy. Dzięki temu te ostatnie staną się miękkie i nawilżone. Przestaną też wypadać w nadmiernych ilościach. Ten sposób nada się między innymi w w przypadku włosów suchych, a także przy podrażnionej skórze głowy.

One thought on “Domowe sposoby na wypadanie włosów – przegląd cz.1

  • stosowałam kiedyś i drożdże i siemie lniane ale efekty mizerne neistety. po kilku próbach znalazłam za to dobrze działające na moje włosy ampułki seboradinu fitocell – włosy mam wyraźnie wzmocnione i odżywione i juz widzę że mniej ich zostaje na szczotce.

Dodaj komentarz