Siemię lniane

Domowe sposoby na przesuszone włosy

Dbaj o włosy

Ostatnio pisałem jak radzić sobie z fryzurą w okresie zimowym. Dzisiejszy tekst jest niejako rozwinięciem tego tematu. Przed Wami skuteczne domowe sposoby na przesuszone włosy

Zacznę jednak od pewnego uściślenia. Naszym głównym problemem będzie przesuszona skóra głowy. Wynika on z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. To odbija się się na stanie fryzury.

Siemię lniane

Chyba jeden z częściej wymienianych domowych sposobów na przesuszone włosy. Łyżkę (może trochę więcej) ziaren zalewamy półtora szklanki wody. Gotujemy, aż całość zacznie mieć glutowatą konsystencję. Odstawiamy i czekamy aż wystygnie. Przelewamy tak aby „odsiać” nasiona. Płyn nakładamy na skórę głowy. Można trzymać około godziny. Najlepiej nałóżcie dodatkowo ręcznik. Sposób ten można stosować dwa razy w tygodniu.

Maseczka jajeczna

Tutaj zacznę od ostrzeżenia. Jeśli macie słabe włosy, to lepiej nie stosować tego domowego sposobu na ich przesuszenie. Sama maseczka jest prosta. Potrzebujemy dwóch do trzech żółtek. Mieszamy je z odrobiną soku z cytryny. Do tego można dodać kilka kropel oleju rycynowego. Nakładamy na włosy. Trzymamy około pół godziny. Następnie myjemy dokładnie głowę.

Maseczka majonezowa

To też dość często polecany domowy sposób na suche włosy. Będziemy potrzebowali białek jajka (dwóch). Do tego jogurt naturalny (wystarczy jedna trzecia szklanki) i kilka łyżek majonezu. Powinny wystarczyć dwie lub trzy. Składniki dokładnie mieszamy i nakładamy na wilgotne włosy. Zostawiamy na około pół godziny. Następnie myjemy głowę.

Maseczka z awokado

Ten owoc to hit ostatnich lat. Jest polecany prawie na wszystko:). No na pewno pomaga w odchudzaniu i zalicza się go do domowych sposobów na przesuszone włosy. Przygotowanie maseczki z awokado jest banalnie proste. Potrzebujemy jednego owocu. Rozgniatamy widelcem miąższ awokado. Do tego dodajemy łyżkę octu winnego. W przepisie warto też uwzględnić 2 łyżki tłustej śmietany. Składniki dokładnie wymieszać i nałożyć maseczkę na włosy. Po pół godziny zmyć.

To dopiero pierwsza cześć domowych sposobów na przesuszone włosy spodziewajcie się kolejnych:). Z chęcią też poznam Wasze rozwiązania na ten problem:)

Dodaj komentarz