Domowe sposoby na porost włosów

Leczenie łysienia

Istnieje cała masa naturalnych, bądź lepiej określić je „domowych” sposobów związanych z naszymi włosami. Postaram się je usystematyzować i w miarę możliwości opisywać. Dzisiaj zacznę metod, które mogą sprawić, że wasze włosy zaczną odrastać.

 

Oczywiście można sobie kupić preparat w postaci tabletek na porost włosów z drugiej jednak strony przygotowanie samemu takich kuracji odżywczych, poza efektem daje też przyjemność,że dokonujemy tego sami. A aby takie mieszanki zrobić, naprawdę nie potrzeba wiele umiejętności, jedyne co się przyda to odpowiednia wiedza na temat właściwości danych składników. Zacznę od rośliny która w zasadzie występuje w wielu preparatach (zarówno suplementach diety, jak i szamponach, czy odżywkach) i jest chyba najpopularniejszym naturalnym składnikiem produktów na problemy z włosami. Skrzyp – bo o nim mowa można przyjmować nie tylko w sposób który podałem powyżej. Istnieje całkiem spora grupa osób, która twierdzi, że codzienne picie naparu z tej rośliny (łyżka skrzypu zalana szklanką wrzątku) doskonale wpływa na przyśpieszenie porostu włosów, a i na sam ich wzrost.

 

Drugim popularnym składnikiem wszelkiego rodzaju kuracji, które mają dać interesujący nas tutaj efekt są drożdże. Nie zapominając jednocześnie o ich dobroczynnym działaniu na naszą cerę, skupię się jedynie na tym z czego wynika ta skuteczność w przypadku stosowania ich na porost włosów. Przede wszystkim wynika to ze składu drożdży. Dużo dobrze przyswajalnego białka, witaminy z grupy B, cynk, oraz żelazo. Najczęściej stosuje się mieszanki, przypominające konsystencją papkę i nakładanie ich na miejsca w których włosy mają zacząć odrastać. W kuracjach na porost, oprócz dwóch wyżej wymienionych stosuje się też często jajka, czarną rzepę, piwo, cytrynę. Tak naprawdę można by zamknąć wszystkie rodzaje składników w grupie, której cechą charakterystyczną jest duża zawartość witamin i składników mineralnych.

 

Sprawą dyskusyjną jest bez wątpienia skuteczność takich metod. Są tacy którzy kompletnie w nie nie wierzą. Po drugiej stronie barykady stoją zwolennicy. Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku. Wszystko zależy od kwestii indywidualnych. Trzeba również pamiętać o tym, że jednak takie domowe metody na pewno lepiej sprawdzą się w przypadku, kiedy gubimy włosy w związku z dużym stresem, czy łysieniem plackowatym, niż tym wynikających z zaburzeń hormonalnych.

 

 

Dodaj komentarz