Znaki zapytania

Domowe sposoby na męskie łysienie – czy warto zawracać sobie głowę?

Łysienie u mężczyzn

To na pytanie na które (również na moim blogu) odpowiedzi szuka wielu mężczyzn. I wychodząc naprzeciw potrzebom, postanowiłem dzisiaj w końcu na nie odpowiedzieć. Czy warto w ogóle stosować takie domowe sposoby na męskie łysienie?

Kiedy zaczniecie przeglądać pod tym kątem internet i czytać teksty, to zauważycie pewną tendencję. W większości z artykułów te domowe sposoby ograniczają się raczej do porad. Typu „nie używaj metalowych szczotek”, „Uważaj na to czym myjesz głowę”, „Unikaj ciężkich produktów do stylizacji fryzury”. I w zasadzie tyle.

Czy są jakieś domowe sposoby na męskie łysienie?

I czy warto zawracać sobie nimi głowę? Ujmę to tak. Najpierw rozpoznajcie swój problem. To, że tracicie włosy w nadmiernych ilościach nie oznacza, że to łysienie. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. O części z nich możecie przeczytać w tym moim tekście. Jeśli to nie jest łysienie androgenowe, to wypróbujcie domowe sposoby. Chociażby te o których pisałem jakiś czas temu.

W przypadku, gdy jednak zdiagnozujecie (lub zrobi to ktoś za Was) męskie łysienie, to nie pokładałbym w nich za dużej nadziei. Owszem są w stanie pomóc w początkowej fazie rozwoju problemu.

Możecie wykorzystać wcierki, które przygotujecie w domu, albo kupicie w sklepie. Sprawdzą się też płukanki z ziół. Na pewno warto również spróbować zmielonych nasion kozieradki i soku z czarnej rzepy.

Na męskie łysienie tylko profesjonalne rozwiązanie

I nie mam tutaj na myśli przeszczepu włosów (naprawdę droga zabawa, tylko dla tych, którzy mają zasobny portfel), zabiegów (równie drogich), czy leków z dużą ilością skutków ubocznych. Proste i naturalne rozwiązanie to Profolan. Preparat oparty o składniki dobrany w taki sposób, aby uderzać w przyczynę łysienia, a jednocześnie zapewniać porost nowych włosów. Bo ustalmy sobie jedno – nie sztuką jest zatrzymać problem. Nas interesuje odwrócenie tendencji. O Profolanie więcej przeczytacie w mojej recenzji tego preparatu. Polecam też odwiedzić stronę producenta, zwłaszcza, że ma on bardzo ciekawe oferty specjalne (produkt jest tańszy!).

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA PROFOLAN!

Dodaj komentarz