Domowe sposoby na chrapanie

mężczyzna

To drugi tekst odbiegający od głównej tematyki bloga. Aczkolwiek temat na tyle ważny dla mężczyzn, że postanowiłem się mu przyjrzeć. Dzisiaj chciałbym zaprezentować kilka domowych sposobów na chrapanie.

Może na początek dwie sprawy. Po pierwsze warto wiedzieć co może nasilać chrapanie. Do takich czynników zalicza się między innymi nadwagę, alkohol a także niedrożny nos. Drugą sprawą jest to, że te domowe sposoby to pomysł na chwilę. Jeśli faktycznie ktoś chce skończyć raz na zawsze z chrapaniem powinien szukać profesjonalnej pomocy. Jednym z takich rozwiązań jest SnoranPlus. Więcej o tym preparacie możecie dowiedzieć się na stronie producenta.

Bądź aktywny

To jedna z częściej wymienianych porad. To akurat dobry pomysł dla całego organizmu. Dzięki aktywności możemy pozbyć się paru kilogramów, a więc zniwelować jeden z czynników. powodujących nasilenie chrapania. Poza tym generalnie rzecz biorąc ruszamy się naprawdę mało i przyda się coś z tym zrobić.

Czasem pomocnym rozwiązaniem w walce z chrapaniem będzie zmiana pozycji w której śpimy. Oczywiście jeśli mamy niespokojny sen i się „wiercimy” w nocy, to rozwiązanie raczej wiele nam nie pomoże.

A może oliwa z oliwek?

To kolejny domowy sposób. Może być w pewien sposób pomocny. Wystarczy przyjmować jedną łyżkę oliwy przed snem. Ma to pozytywny wpływ między innymi na drogi oddechowe. W pewnym stopniu łagodzi też podrażnienia gardła.

Kardamon

To z kolei niekoniecznie tani, jak na domowe rozwiązania, sposób. Kardamon to jedna z droższych przypraw. Przypisuje się jej wiele ciekawych właściwości. Z jednej strony jest uznawany za mocny afrodyzjak. Polecany jest też jako sposób na nadmierne kilogramy. W jaki sposób ma pomóc na chrapanie? Przede wszystkim łagodzi podrażnienia gardła. W pewnym stopniu „odblokowuje” je. Kardamon najlepiej dodawać do herbaty.

Rumianek

Ta roślina zwykle wymieniana jest w kontekście włosów. Rumianek pomaga też na skórę. Przyspiesza gojenie ran. Wspomaga również funkcjonowanie układu pokarmowego. W przypadku rumianku wymienia się często jego działanie przeciwbakteryjne. W jaki sposób pomaga przy chrapaniu?. Ma działanie uspokajające. To powinno pomóc przespać w miarę spokojnie noc.

Dodaj komentarz