Domowe odżywki na włosy

Dbaj o włosy

To bez wątpienia temat rzeka, ale i tak spróbuję się z nim zmierzyć. Domowe odżywki to m.in. łatwość przygotowania i pewnego rodzaju pewność co nakładamy na włosy. W kwestii skuteczności konkretnych sposobów można by pewnie toczyć dłuuugie dyskusje. Jak to zwykle bywa, wiele zależy od tzw. czynników indywidualnych.

Miód

Zaczniemy od czegoś z domowej apteczki. Olej rycynowy, bo o nim mowa, kojarzy się przede wszystkim z właściwościami przeczyszczającymi. Możecie go jednak zastosować zewnętrznie jako odżywkę właśnie. Szczególnie polecany jest on osobom, których fryzura jest osłabiona, a do tego tracą włosy w nadmiernych ilościach. Podgrzejcie 3 łyżki oleju rycynowego i wmasujcie w skórę głowy. Pozostawcie na około 4 (może nieco więcej) godzin. Dla lepszego efektu najlepiej owinąć głowę ręcznikiem. Taką odżywkę można zastować na noc.

Awokado, jajka i oliwa

To trzy produkty, które przy odrobinie szczęścia są w Waszym domu. No, może poza awokado, które pewnie gości tam nieco rzadziej, ale to właśnie od niego zaczniemy. Potrzebujecie połówki tego owocu. Rozgniećcie ją. Dodajcie żółtko jednego jajka i wyróbcie z obu składników jednolitą masę. Gotowe. Taką odżywkę najlepiej nakładać na dopiero co umyte włosy. Podobnie jak w przypadku oleju rycynowego nałóżcie ręcznik. Odżywce z awokado wystarczy 20 minut. Potem zmyjcie ją letnią wodą.

Wspomniane już jajka, można połączyć razem z oliwą. W zasadzie musicie przygotować coś, co będzie przypominać majonez ;). Ubijcie jedno jajko z dwoma łyżkami oliwy. Odżywkę nałóżcie na włosy i dobrze wmasujcie w skórę głowy. Pamiętacie oczywiście o ręczniku? Jajko można też zmieszać ze wspomnianym wcześniej olejem rycynowym. To sposób dla zmagających się z suchymi włosami.

Miód i mleko

Tym pierwszym leczymy się głównie przy infekcjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować go na włosy. Miód ma przede wszystkim wpłynąć pozytywnie na ich strukturę. Przygotowanie odżywki to tak naprawdę żadna filozofia. Mniej więcej 100 gram miodu zmieszajcie z 2 łyżkami oliwy. Gotowe. Odżywkę wcierajcie we włosy i skórę głowy. Po 30 minutach dokładnie zmyjcie.

Na sam koniec mleko. Najlepiej pełnotłuste. Nałóżcie ja na umyte włosy. Wystarczy około 1/4 lub jednej 1/3 szklanki. 20 minut i spłuczcie letnią wodą. To sposób przede wszystkich dla zmagających się z łamliwymi włosami. Taki zabieg wystarczy zrobić raz na tydzień.  

3 comments

  • Olej rycyńowy moźe bardzo przesuszysz włosy.Najlepiej stosuje sie go dodając do maski bezsilikonowej np mleczny Kallos, w ilosci 1 łyżeczka na łyżkę maski.Ta mieszanka dobrze sie zmywa i w tej kombinacji wlosow nam nie przesuszu ani nie pozostawi niedomytymi.Co do oleju rycynowego najlepszy jest tzw czarny olej rycynowy z Jamajki bo jest nierafinowany.Swietnie działa na porost wlosow, tzn na cebulki- aktywizuje je, przy regularnym stosowaniu.Polecam tez wcierka z kozieradki…z 2 miesiące mozna przecierpieć jej zapach a włosy bardzo wzmacniają sie u nasady- wiem no używałam ;-)/ pozdrawiam/ catty

  • Przepraszam za literówki, przy poprzednim wpisie, nie sprawdziłam, a moj iPod pisze, jak sam chce 😉

    • 🙂 Sens był zrozumiały. Tak do przesuszania. W zasadzie to problem powszechny we wszelkiego rodzaju domowych sposobach. I zawsze warto uważać. Ziołowe wcierki są chyba tego najlepszym przykładem 😉

Dodaj komentarz