Domowa pielęgnacja włosów dla facetów

Naturalne sposoby na łysienie

Kontynuuję temat rozpoczęty ostatnim tekstem. Takie mam noworoczne postanowienie, aby odczarować nieco domowe sposoby na wypadające włosy:).

Tytułem wstępu jeszcze dodam, że nie są to metody, które pozwolą walczyć z łysieniem androgenowym (z tym wygrasz tylko w ten sposób). Sprawdzą się gdy, powodem jest np. niedobór pewnych składników.

Czarna rzepa

Warzywo niedoceniane, a warte uwagi. Właśnie teraz, gdy większość świeżych (mam na myśli te nie spod folii) jest niedostępnych, to czarna rzepa się przyda. Ma na przykład działanie przeciwbakteryjne. Poleca się ją przy kaszlu i kamicy moczowej. W jaki sposób pomoże na Twoje wypadające włosy? Zetrzyj ją na tarce. Uzyskany sok wcieraj w skórę głowy. Poprawia krążenie krwi. Wpływa pozytywnie na mieszki. Chroni przed wypadaniem włosów.

Oliwa z oliwek

Wspominałem o niej ostatnio, ale nie napisałem dlaczego może być pomocna. Oliwa z oliwek to sporo przeciwutleniaczy. Wykorzystuję się ją przy odchudzaniu i w zapobieganiu miażdżycy. W jaki sposób pomoże włosom? Przede wszystkim z regeneracją. Oliwa sprawia, że Twoja fryzura będzie nawilżona. To przyda Ci się właśnie teraz, gdy za oknem zima, a w mieszkaniach grzejemy na potęgę. Przesuszamy włosy. Oliwę najpierw rozgrzej w dłoniach potem wcieraj w skórę głowy. Staraj się unikać włosów.

Tonik z bylicy

W zasadzie to pełna nazwa brzmi „bylica boże drzewko”. Roślina ta ma kilka ciekawych właściwości. Po pierwsze koi podrażnienia skóry głowy. Bylica posiada też działanie tonizujące. Możesz ją stosować jeśli masz problem z przetłuszczającymi się włosami. Przygotuj 6 łyżeczek bylicy. Do tego możesz dodać korzeń łopianu (wszystkie składniki znajdziesz w sklepie zielarskim)i rozmarynu. Wrzuć do wody. Gotuj około 10 minut. Na koniec dodaj 50 ml wódki. Ten ostatni konserwuje, ale też wspomaga dostarczanie składników wcierki do skóry głowy. Niestety może przesuszać włosy – uważaj więc.

Sok z brzozy

Powinieneś go kupić bez większych problemów. Sok ten przede wszystkim wzmacnia cebulki. To ważna kwestia. Odżywia skórę głowy, a do tego – jeśli je masz – pozbędzie się stanów zapalnych, które mogą się na niej pojawić. Sok z brzozy stosujesz jak wcierkę. Skup się na skórze głowy, ale jak „zahaczysz” o włosy, to nic strasznego się nie stanie.

A na koniec dodam jeszcze jedną rzecz. Wszystkie wyżej wymienione sposoby wymagają czasu i regularności. Nie spodziewaj się efektów od razu.

Dodaj komentarz