Wypadanie włosów

Dlaczego wypadają mi włosy? Poznaj odpowiedź (cz.2)

Przyczyny łysienia

W pierwszej części skupiłem się między innymi na diecie, która może być przyczyną takiej sytuacji. Jednak odpowiedzi na pytanie dlaczego wypadają mi włosy jest więcej. I czas je poznać.

Zatrucia toksynami

To oczywiście niezbyt częsta sytuacja, ale jednak możliwa. Zwykle dotyczy osób mających przez długi czas kontakt z niebezpiecznymi dla zdrowia chemikaliami. Jednorazowe, krótke wystawienie organizmu raczej takich efektów nie przyniesie (chociaż tutaj dużą role gra stężenie groźnych składników).

O jakich substancjach mowa? To między innymi rtęć, tal i kwas borowy. Wypadanie włosów w takiej sytuacji nie pojawi się od razu, natomiast dość szybko. Jest to za to proces odwracalny.

Choroby zakaźne

To całkiem spora grupa, która często jest „odpowiedzią” na pytanie „Dlaczego wypadają mi włosy?”, Znajdują się w niej choroby, jakie byśmy o to nie podejrzewali. Tutaj za przykład posłuży… grypa. Wynika to z tego, że jak każda choroba powoduje ona osłabienie organizmu. Samo wypadanie włosów potrwa dłużej niż sama grypa.

Mogą one „lecieć” w nadmiarze również w przypadku choroby z wysoką i nagłą gorączką. To wciąż nie wszystkie problemy zdrowotne powodujące wypadanie włosów. Do grupy takich chorób zalicza się między innymi dur brzuszny.

Dlaczego wypadają włosy? Winna tarczyca

To jedna z częściej występujących przyczyn u kobiet. Nieprawidłowo działająca tarczyca „daje” sporo objawów dotyczących funkcjonowania całego organizmu. Jednym z bardziej widocznych będą problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. W zasadzie w obu przypadkach nieprawidłowo pracującej tarczycy (a więc nadczynności i niedoczynności) może dojść do wypadania włosów.

Choroby autoimmunologiczne

To poważne problemy zdrowotne w przypadku których – można tak powiedzieć – wypadanie włosów jest najmniej interesującą nas kwestią. Do grupy chorób autoimmunologicznych zalicza się między innymi toczeń rumieniowaty układowy. To bardzo ciężki problem zdrowotny związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. To z kolei doprowadza do procesów zapalnych w niemal cały organizmie. W tym wypadku może pojawić się łysienie niebliznowaciejące.

Dodaj komentarz