Wypadanie włosów u kobiet

Dlaczego wypadają mi włosy? Poznaj odpowiedź (cz.1)

Przyczyny łysienia

Nowy rok już z nami, to dobry czas różnego rodzaju postanowienia. My – dodam skutecznie – zawalczymy o swoją fryzurę. Należy zacząć od odpowiedzi na pytanie dlaczego wypadają mi włosy?

Znajomość przyczyny takiej sytuacji pozwoli nam na reakcję. Niektóre z powodów wypadania włosów będzie można dość prosto okiełznać. W przypadku innych nieco będziemy się musieli namęczyć. Co nie zmienia tego, że trzeba je poznać:).

Wypadanie włosów – zła dieta

To jedna z częściej występujących przyczyn problemów z fryzurą. Zwykle ta „zła dieta” oznacza, niedobór pewnych składników w naszym jadłospisie. Co ważne najczęściej jest on długotrwały. Może pojawić się na przykład w czasie odchudzania. Włosy potrzebują konkretnych pierwiastków i witamin. Jakich? Zapoznajcie się z tekstem „Pierwiastki istotne dla naszych włosów”. W tym miejscu zaś przeczytacie o witaminach:).

Dlaczego wypadają mi włosy? Niewłaściwa pielęgnacja

To kolejna przyczyna problemów z fryzurą. To też – podobnie jak dieta – jeden z częściej występujących powodów wypadania włosów. Co to właściwie oznacza niewłaściwa pielęgnacja? To oznacza między innymi nieodpowiednie do naszej fryzury preparaty (szampony, odżywki), ale to także duża częstotliwość używanie suszarki, prostownicy itp. Zbyt częste mycie włosów również może być problemem dla fryzury. Z drugiej strony – jeśli robimy to za rzadko, też nie jest dla niej dobre.

Przewlekły stres

Kto się dzisiaj z nim nie zmaga?:) A tak poważniej przewlekły stres może zrobić sporo złego w naszym organizmie. Jedną z konsekwencji będzie nadmierne wypadanie włosów. W tym procesie ogromną rolę odgrywa nie tyle sam stres, co pewne związki chemiczne wydzielane w zbyt dużych ilościach w naszym organizmie w czasie jego trwania.

Niektóre leki

To kolejna przyczyna wypadania włosów. Leków, które mają w skutkach ubocznych taką sytuację nie jest dużo. Natomiast często jest tak, że to wypadanie włosów się pojawi. Jest ono natomiast odwracalne. Do grupy tych leków zalicza się między innymi te wykorzystywane w w terapii łuszczycy, a także niektóre antybiotyki. Ciekawostką jest to, że do nadmiernego wypadania włosów może prowadzić przyjmowanie witaminy A. Składnik ten jest potrzebny fryzurze. Jeśli jednak przekroczymy dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu ( i oczywiście nie będzie to sytuacja jednorazowa), to efekty nie będą dla nas zbyt przyjemne.

Dodaj komentarz