Czy to już łysienie?

Łysienie u mężczyzn

Jesteś mężczyzną w okolicach 30 roku życia? Co raz częściej spoglądasz w lustro i zastanawiasz się to faktycznie przerzedza Ci się fryzura, czy może to tylko złudzenie? Najwyższy czas, żebyś poznał pierwsze symptomy męskiego łysienia.

Caucasian young man controls hair loss
Caucasian young man controls hair loss

Na początek mam dla wszystkich młodszych mężczyzn złą informację. Pierwszy symptomy wskazujące na łysienie androgenowe bardzo często pojawiają się wcześniej. Nasz „hipotetyczny” trzydziestolatek ze wstępu jest szczęśliwcem u którego problem zaczyna rozwijać się później. Oczywiście być może wcale nie wyłysieje. Jest szansa, że proces ten go ominie.

Kogo „dopada” łysienie?

Wróćmy do Ciebie. Jesteś więc w okolicach trzydziestki (załóżmy, że przed) i zaczynasz się zastanawiać czy to już. Po pierwsze możesz być tym szczęśliwcem, którego taki rodzaj łysienia ominie. Z wiekiem dojdzie u Ciebie do przerzedzenia fryzury, ale dłużej będziesz się cieszył pełniejszą fryzurą od innych mężczyzn.

Pierwsze objawy łysienia mogą wystąpić „chwilę” po tym jak skończysz 20 lat. Zresztą rozejrzyj się po swoich znajomych. Młodszych i starszych. Ta granica wiekowa jest jednak płynna. Osobiście znam 19 latka w przypadku którego możemy już mówić o zaawansowanym łysieniu.

Skąd bierze się problem?

Swoje do powiedzenia mają czynniki genetyczne. Kolejnym problemem jest w przypadku mężczyzn testosteron. Nie jego nadmiar, jak się czasem sądzi. I nawet nie sam hormon, a jego aktywna forma określana skrótem DHT. To dihydrotestosteron. Powiązany jest on z problemami z prostatą i łysieniem właśnie. W skrócie: nadwrażliwość Twojego organizmu na DHT powoduje osłabianie mieszków włosowych. W pewnym sensie usypia je. To prowadzi do…

Symptomy łysienia

Zwykle na początku przerzedzenie pojawia się w okolicach czoła i skroni. Robią się tak zwane zakola. Spójrz więc w lustro i zwróć uwagę, czy faktycznie już się to u Ciebie pojawiło. W pewnym wieku pojawi się coraz więcej przerzedzonych miejsc. Problemem mogą być na przykład okolice czubka głowy.

Najdłużej włosy utrzymają Ci się z tyłu. Wedle obowiązującej obecnie teorii, to efekt tego, że w tym miejscu DHT ma najmniej “do powiedzenia”. Utrata włosów to niejedyny symptom łysienia androgenowego. Wraz z nim może wystąpić łojotok. Objawem tego typu utraty włosów jest też łupież tłusty.

Co możesz zrobić?

Przede wszystkim im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej. Kiedy tylko zauważysz pierwsze objawy łysienia, zrób coś. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie naturalnych inhibitorów DHT. Dzięki nim powstrzymujesz działanie tej aktywnej formy testosteronu. Najlepszym obecnie dostępnym inhibitorem jest pokrzywa. Preparat Profolan dzięki odpowiedniemu stężeniu ekstraktu z tej roślinnym i innym składnikom jest najskuteczniejszym naturalnym rozwiązaniem na męskie łysienie. Na co więc czekasz?;)

Preparat Profolan w promocyjnej cenie zamów tutaj

Dodaj komentarz