Czy peruka to ostateczne rozwiązanie na łysienie?

Leczenie łysienia

To pytanie na które jeszcze całkiem niedawno odpowiedź była dość oczywista. Kilkadziesiąt, ale też i kilkanaście lat temu było to rozwiązanie dość popularne. Niepozbawione jednak wad. Jak teraz wygląda sytuacja z wykorzystywaniem peruk do zakrywania łysienia?

Trochę historii

Tak na początek:). Peruki mają bogatą i długą historię. Ich obecna nazwa pochodzi z języka francuskiego, ale używane były dużo wcześniej. Nosić je miano chociażby w Starożytnym Egipcie. Ale to właśnie z Francją (głównie XV i XVI wiek) kojarzą się nam najbardziej. Inną jednak miały wtedy funkcję. W Anglii na przykład peruki stały się elementem charakterystycznym dla władzy sądowniczej.

Jak to wygląda dzisiaj?

Peruki obecnie są w zasadzie głównie wykorzystywane z powodów medycznych i estetycznych. Mogą być one elementem stroju aktorów. Są też bardzo popularne na niektórych imprezach (np. cosplay) Przede wszystkim jednak noszą je osoby cierpiące na niektóre typy łysienia. Faktem jest, że obecnie peruki wyglądają dużo lepiej niż te kilkanaście lat temu.

Mamy dwa podstawowe rodzaje. To peruki naturalne i syntetyczne. Obie mają swoje zalety i wady. Przykładowo te syntetyczne dostępne są w różnych kolorach i długościach. Można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. W przypadku peruk naturalnych stawia się na jakość. Myślę, że warto wspomnieć o jeszcze jednym typie. To tzw. peruki systemowe. Oparte o cienką i lekką mikroskórę (daje ona „oddychać” naszej naturalnej). Jednym z takich systemów jest SecondHair System.

Czy peruka to ostateczne rozwiązanie na łysienie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Na pewno jest to rozwiązanie dla osób w przypadku których łysienie jest na przykład efektem chemioterapii. To też sposób na problemy z tarczycą, jak i utratę włosów spowodowaną przez cukrzycę. Sprawdzą się również na bardzo zaawansowanym etapie łysienia androgenowego. Kiedy w zasadzie na głowie pozostały jedynie kępki włosów.

Jeśli jednak zauważyliście dopiero pierwsze objawy męskiego łysienia, lub stopień zaawansowania można określić jako średni, to nie musicie decydować na perukę. Od paru lat niezwykłą popularnością cieszy się naturalne rozwiązanie na męskie łysienie – preparat Profolan. Więcej o tym w jaki sposób działa przeczytacie w mojej recenzji. Zachęcam też do odwiedzenia strony producenta: Profolan.pl Tym bardziej, że przygotował on parę niespodzianek (promocje!:)).

Dodaj komentarz