Czy naturalne blokery DHT działają?

Leczenie łysienia

To pytanie zadaje sobie pewnie wiele osób szukających rozwiązania na łysienie. Mówię oczywiście o naturalnym sposobie, bo nie każdy chce, lub może, stosować preparaty w których występują chemiczne rozwiązania. Chyba najbardziej znanym składnikiem tego typu jest minioxidil. Związek, który pierwotnie stosowany był w leczeniu nadciśnienia, ale potem okazało się, że bardziej w tym wypadku szkodzi. Ma za to pewien skutek uboczny. Walczy z łysieniem.

Po tym nieco przydługim wstępie, przejdźmy do konkretów. Zaczniemy jednak od informacji podstawowych. Czym jest DHT, które chcemy tak blokować? To aktywna forma testosteronu. Wiele złego w męskim organizmie może zrobić. Wiąże się ją między innymi z przerostem gruczołu prostaty. Oczywiście też łysieniem. Osłabia funkcjonowanie mieszków, powodując tym samym łysienie androgenowe.

Kwas laurynowy

Niekoniecznie musieliście o nim słyszeć, chociaż „przewija się” w temacie walki z łysieniem androgenowym. Na pewno nie jest najpopularniejszy. Co to w ogóle jest ten kwas laurynowy? To organiczny związek chemiczny. Znajdziecie go w tłuszczach. Wymienię olej kokosowy. Ten ostatni jest polecany na wiele dolegliwości. Jeśli chodzi o wpływ tłuszczy na testosteron, to ostatnie „większe” badania były robione w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Generalnie utrwaliło się po nich przekonanie, że faktycznie działają one w taki sposób, jak nas tutaj interesuje. Czyli są inhibitorami. Natomiast warto mieć świadomość, że wiele zależy od tłuszczu. Różny jest też wpływ na testosteron.

Saw Palmetto

To już zdecydowanie bardziej znany inhibitor DHT. To nic innego jak palma sabałowa. To roślina, która spotkać można przede wszystkim w niektórych stanach USA. Palma sabałowa to między innymi kwasy tłuszczowe. Roślinę tę wykorzystuje się na różne sposoby w walce z łysieniem. Można łykać suplement Saw Palmetto (warto uważać przy wyborze, dokładnie przyjrzeć się co kupujecie). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować z kapsułek wcierkę. Podstawą może być na przykład olej winogronowy. Są też szampony w których występuje Saw Palmetto.

pokrzywa

Pokrzywa

Serio? – ktoś zapyta. Jak najbardziej. Wcale nie trzeba daleko jeździć, żeby znaleźć inhibitor DHT. Jest nim właśnie pokrzywa, dzięki zawartym w niej składnikom. Zresztą roślina ta akurat, to chyba jedna z częściej obok skrzypu wykorzystywanych naturalnych sposobów na wypadanie włosów jak i łysienie. Wcale daleko preparatów, które pokrzywę zawierają, szukać nie będzie trzeba. Jednym z nich jest Profolan. To suplement diety o naturalnym składzie. Oprócz pokrzywy mamy w nim wspomniany skrzyp. Jest też białko: l-cysteina, które tak nawiasem mówiąc, jest niezwykle ważne dla włosów. Wszystkie te trzy składniki określono mianem „formuły Grow3”. Sam preparat przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn. To zresztą bardzo ciekawy temat. Chodzi o podział preparatów ze względu na płeć. Części z nich kobiety w ogóle nie powinny stosować. Niektóre mogą być używane przez panie i panów. Myślę, że niedługo się „pochylę” nad tym tematem:).

Profolan 20% taniej!

 

Dodaj komentarz