Czy istnieje dieta wspomagająca porost włosów?

Naturalne sposoby na łysienie

Pierwsze ciepłe promienie słoneczne nastrajają nas do rewolucji, szczególnie w kwestii wyglądu. Czas zmienić zimowe przyzwyczajenia żywieniowe, bo inaczej latem na plażach zamiast smukłą sylwetką będziemy zwracać uwagę dużym brzuchem. I kiedy tak dumałem nad zmianami w moim menu doszło do mnie, że przecież przy okazji mogę je tak ustawić, żeby pomóc moim włosom, które po zimie też za dobrze nie wyglądają. Stąd też dzisiejszy wpis.

Nie będę Was zamęczał ogólnymi zmianami, skupię się jedynie na tych, które dotyczą bezpośrednio tematu. Zacznę od rzeczy najważniejszej, czyli witamin z grupy B. To ona, jak udowodniły badania naukowe  ma największy wpływ na kondycję i tempo wzrostu. Najbardziej interesująca dla wszystkich, którzy chcą tak jak ja zmienić coś w diecie będzie witamina B7. To ona bezpośrednio działa na włosy. Dobrym jej źródłem są sery, pełnoziarnisty chleb, jajka i orzechy. Te rzeczy więc włączam do mojego nowego menu. Jeśli ktoś lubi, może jeszcze jeść wątróbkę, nerki. Nie przepadam, więc sobie daruję.

Generalnie rzecz biorąc skupiam się przede wszystkim na witaminach. Ogórki, pomidory, sałata i kapusta – fakt obecnie jeszcze drogie- ale tak po prawdzie nie wydaje na nie tygodniowo więcej niż 20 złotych. Oszczędzam też na cukrze, bo w przypadku diety, której zadaniem jest wzmocnienie włosów, powinniśmy go ograniczyć, a najlepiej wyeliminować. Osobiście najbardziej boli mnie to, że muszę zmniejszyć ilość pitej kawy, bo wypłukuje ona składniki mineralne istotne dla naszego organizmu.

Kolejnym ważnym elementem takiej diety powinno być żelazo. I tu też dobieram warzywa, bo w nich znajduje się najwięcej tego składnika. Pamiętajcie też o witaminie C, wspomaga ona prawidłowe rozkładanie się żelaza (brokuły, brukselka). I już zupełnie na koniec – mięso! Ja sobie go nie odmówię, a poza tym nie można o nim zapomnieć, bo jest najlepszym źródłem białka, a ten z kolei jest głównym budulcem naszego organizmu w tym keratyny. Ten ostatni składnik tworzy podstawową strukturę włosa.

Oczywiście nie oczekuje efektów jutro czy nawet za tydzień, ale już mogę powiedzieć, że na pewno dużo lepiej się czuję i zobaczymy czy faktycznie ta zmiana wpłynie na moje włosy. Wam proponuję takie same zmiany.

Dodaj komentarz