Czy istnieją domowe sposoby na łysienie?

Leczenie łysienia mężczyzn

Kto szuka odpowiedzi na tak postawione pytanie? Wiele osób. Przyczyn będzie pewnie prawie tyle ilu szukających. Nie przedłużając, zapraszam dalej. Przecież chcecie poznać odpowiedź:).

To łysienie czy wypadanie włosów?

Zaczniemy od ustalenia pewnej sprawy. Wypadaniem włosów nazwiemy sytuację w której przyczyną będzie stres, dieta czy na przykład niektóre choroby. Chociaż zwykle takie przyczyny przedstawiane są w przypadku utraty włosów przez kobiety, to i nam mężczyznom może się to zdarzyć. Bo panowie z ręką na sercu, któremu z nas nie przytrafiła się mało wysublimowana dieta oparta o fast food i alkohol?;) To w pewnym momencie może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

Tego ostatniego prawdopodobnie nie zauważymy. Albo inaczej. Im młodsi jesteśmy, tym większe prawdopodobieństwo, że umknie to naszej uwadze. Tak po prostu jest;)

Łysienie to już inna sytuacja. Skupię się jedynie na męskim, czyli androgenowym. W tym wypadku problemem nie jest dieta, czy stres, ale nadwrażliwość naszego organizmu na dihydrotestosteron. Powoduje on w pewnym sensie gorszą pracę mieszków włosowych. Konsekwencją – jest ich „uśpienie”. I tego właśnie chcemy uniknąć.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

I już spieszę z wyjaśnieniem po co wprowadziłem to rozróżnienie. Odpowiedź na głównie, dzisiejsze pytanie brzmi następująco: W przypadku łysienia lepiej będzie sięgnąć po profesjonalne sposoby. Jeśli „jedynie” wypadają Wam włosy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować którąś z domowych metod.

Gdy ktoś pyta mnie o takie sposoby, to zwykle wymieniam 3. Są to wcierka z kozieradki, z czarnej i cebuli. Wszystkie banalne w przygotowaniu. Wystarczy kupić nasiona kozieradki (rozdrobnione) zalać odrobiną wrzątku. Przesączyć, a potem przelać do butelki, najlepiej z atomizerem. Wcierkę możecie też aplikować strzykawką. Po 2 tygodniach powinny pojawić się pierwsze efekty.

W przypadku czarnej rzepy wystarczy ją zetrzeć. Sok wcierać w skórę głowy. Zapach może odrzucić, dlatego lepiej robić to, jeśli nie macie w planach wyjść z domu;). Przy cebuli również potrzebujecie soku. W przypadku stosowania tych domowych metod, ważna jest regularność i obserwowanie co się dzieje z fryzurą.

To jak walczyć z łysieniem?

To dobre pytanie. Masz co najmniej kilka możliwości. Możesz zdecydować się na preparaty zawierające minoxidil i finasteryd. Jeśli nie chcesz decydować się na tzw. chemię, możesz wybrać produkty oparte na naturalnych składnikach. W tym wypadku również masz pewien wybór. Jednym z takich naturalnych preparatów jest Profolan, Walczący z łysieniem od wewnątrz (dostępny jest w kapsułkach do łykania).

Profolan tylko teraz 20% taniej

Jeśli posiadasz sporo pieniędzy i masz pewną dozę fantazji w jej wydawaniu może się zdecydować na przeszczep. Koszt jest tak naprawdę bardzo różny, ale nigdy „niski”. Oczywiście muszę też wspomnieć o mezoterapii igłowej i bezigłowej. W zasadzie tej ostatniej poświecę niedługo dłuższy artykuł. A Ty jak walczysz z łysieniem?

Dodaj komentarz