Czy Avodart to lek na łysienie?

Leczenie łysienia mężczyzn

To pytanie, które często przewija się na forach internetowych i pod artykułami dotyczącymi wypadania włosów u mężczyzn. Czy to faktycznie dobry pomysł, aby stosować go na łysienie?Czym jest Avodart?

To lek stosowany przy łagodnych rozroście prostaty. Problemie, który z łysieniem łączy, szkodliwe działanie dihydrotestosteronu. Lek ten stosuje się doustnie. Dawkę wskazuje lekarz. Kapsułki można przyjmować zarówno przed posiłkiem jak i po. Stosowanie tego leku powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza.

Substancją czynną jest dutasteryd

I właśnie dlatego niektórzy panowie decydują się na walkę z łysieniem przy pomocy Avodart. Dutasteryd to inhibitor DHT. Wspomniałem już o tym związku organicznym. Dihydrotesteron jest aktywną formą testosteronu. Ma wiele do powiedzenia w naszym organizmie. Niestety prowadzi też do przerostu gruczołu prostaty i łysienia androgenowego.

To, że dutasteryd jest inhibitorem DHT oznacza, że ma powstrzymywać lub zmniejszać działanie tego ostatniego. Czyli ratować przed przerostem prostaty i powstrzymywać łysienie.

Czy warto stosować Avodart na łysienie?

W pierwszej chwili wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Powstrzymuje przecież główną przyczynę łysienia androgenowego. Problem polega na tym, że stosowanie dutasteryd jest obarczone dużym ryzykiem skutków ubocznych. A te przerażają.

Skutki uboczne Avodartu

– obniżenie libido,

– impotencja,

– zaburzenia wytrysku,

– problemy z piersiami (może dojść do ich powiększenia!),

– reakcje alergiczne.

Robi wrażenie? No właśnie. Warto się zastanowić, czy faktycznie powinniście tyle ryzykować. Tym bardziej, że walka z łysieniem przy pomocy Avodartu powinna trwać około roku. To spory wydatek finansowy.

profolan

PROFOLAN – bezpieczna alternatywa dla Avodartu

To całkowicie naturalny i pozbawiony skutków ubocznych preparat na łysienie androgenowe. Oparty o innowacyjną formułę GROW3 (zapoznaj się z nią na stronie producenta), w której rolę bezpiecznego inhibitora DHT spełnia  -odpowiednio stężony – ekstrakt z pokrzywy. Niezwykle skuteczny w leczeniu łysienia u mężczyzn.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY PROFOLANU

Naturalny, w pełni bezpieczny skład,

– Skutecznie powstrzymuje łysienie i wspomaga porost włosów

– Pozbawiony skutków ubocznych (nie musisz się martwić o libido!)

– Kuracja dużo tańsza niż w przypadku innych preparatów na łysienie,

– Pierwsze efekty pojawiają się po miesiącu.

Nie czekaj, ROZPOCZNIJ kurację już teraz!

2 comments

  • Spróbowałem Avodartu i mogę powiedzieć, że nie warto. Pojawił się problem z libido, a efektów w postaci włosów nie było. Przesiadłem się na wspomniany przez Ciebie Profolan. Znaczy to już był chwilę temu, bo ponad 4 miesiące. Kuracja trwa i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony:))

  • Też próbowałem podobnie jak Pan wyżej. Oszczędzę sobie jednak chwalenia się skutkami ubocznymi:). Do Profolanu namówił mnie kumpel, którego spotkałem po dłuższym czasie i zaskoczył mnie bujniejszą fryzurą niż miał przy ostatniej wizycie. Pochwalił się, że stosował właśnie Profolan.

Dodaj komentarz