Cztery rzeczy, których nie usłyszysz, gdy masz bujną fryzurę

Dbaj o włosy

Jest piątek, więc postanowiłem napisać nieco lżejszy tekst. Łysienie to problem wielu mężczyzn (kobiety jak wiadomo też na nie cierpią), ale czasem warto spojrzeć na nie z przymrużeniem oka. Lżej się zrobi na sercu;).

dlugie włosy

Nie zimno Ci w głowę?

Bez wątpienia zimą przerzedzona fryzura nie jest atutem. Swojego czasu śpiewał o tym zespół Big Cyc w prześmiewczej piosence. Refren brzmiał mniej więcej „Nałóż czapkę skinie, skinie nałóż czapkę. Kiedy wicher wieje, gdy pogoda w kratkę. Uszka się przeziębią, kark zlodowacieje…”. O zdrowie trzeba dbać. Gdy za oknem zimno, wieje, a na to wszystko jeszcze sypie śniegiem, to bez czapki nie ma się co ruszać. Nawet jeśli masz bujną fryzurę. Ta oczywiście trochę Cie ochroni. Chociaż z drugiej strony to warto o włosy zimą dbać.

Jeśli tego nie zrobisz, to być może będziesz musiał na wiosnę ratować swoją fryzurę. Zresztą ostatnio na ten temat pisałem.

Ty na pewno nie masz suszarki

Chociaż panowie nie korzystali do pewnego momentu z tego typu rzeczy, to od paru lat się to zmieniło. Jeśli dbasz o fryzurę, stylizujesz ją, to pewnie zdarzyło Ci się pożyczać koleżankom suszarki. Dla wielu mężczyzn wygląda to pewnie jak żart, ale coraz częściej to po prostu rzeczywistość. Jeśli Twoja fryzura jest przerzedzona, to nie spodziewaj się pytania o produkty do stylizacji. Odetchnąłeś z ulgą?:)

Jesteś krytykiem?

Kojarzycie Misia Barei? Jest tam pewna scena. Dzieje się w teatrze. Stanisław Tym po użyciu szamponu Samson zaczyna wyciągać sobie włosy. Mówiąc prościej łysieje. Po przedstawieniu rozmawiają dwie sprzątaczki. Pada tam stwierdzenie: “Ja wiem co to jest. Ja przedtem dwadzieścia lat w innym teatrze też pracowałam.To tam jeden taki krytyk napisał, że na przedstawieniu jak był, to wyrwał sobie wszystkie włosy z głowy”.

teatr

Jeśli więc masz bujną fryzurę, to pewnie nie jesteś krytykiem. W ogóle to można być stworzyć listę zawodów w których istnieje ryzyko „wyrwania” włosów z głowy. Tak mi się jeszcze skojarzyło, że do pewnego momentu oglądanie polskiej reprezentacji w piłkę kopaną, groziło takim problemem.

Chyba żyjesz w ciągłym stresie

Faceci z bujną fryzurą – i paroma innymi przymiotami – są zwykle postrzegani jako osoby, które nie mają większych zmartwień w życiu. Stres ich nie dotyczy. Rzeczywistość jest oczywiście nieco inna. Nie zmienia to jednak tego, że bardzo często stres jest wymieniany jako powód utraty nadmiernych ilości włosów. Zwykle raczej mówi się w tym kontekście o kobietach. Nie zmienia to jednak tego, że również u mężczyzn stres może być powodem wypadania włosów.

Mechanizm tego procesu jest można powiedzieć skomplikowany. Zwykle wymienia się jako przyczynę sam stres, ale też sprawy, które są z nim związane. Mam tutaj na myśli chociażby gorsze odżywianie.

A Wy macie jakieś pomysły na rzeczy których nie usłyszycie, gdy macie bujną fryzurę?

Dodaj komentarz