Produkty przydatne dla włosów

Cztery produkty przydatne dla włosów

dieta dla włosów

Dzisiaj będzie o jedzeniu:). Odpowiednio skonstruowana dieta jest jednym z elementów dbania o fryzurę. Przed Wami 4 produkty przydatne dla włosów. Warto je na stałe włączyć do diety.

Co znajdziecie w tekście:

Kalafior

W tym wypadku oczywiście przede wszystkim w okresie letnim. Chociaż mrożony kalafior też nie będzie zły. Dlaczego to warzywo może mieć wpływa na stan fryzury? Wszystko przez… zapach przy gotowaniu:). Ten ostatni jest wynikiem obecności w kalafiorze związków siarki. A to z kolei pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy mieszków włosowych. To jednak nie wszystko. Kalafior można zaliczyć do produktów przydatnych dla włosów ze względu na obecność witamin z grupy B. Dlaczego te ostatnie są pomocne fryzurze, przeczytacie w tym miejscu.

Marchewka

Dostępna cały rok i tania. To czyni ją jednym z najbardziej „przyjaznych” produktów przydatnych dla włosów. Marchewka to przede wszystkim beta-karoten. A niedobór tego składnika bardzo mocno odbija się na stanie skóry i włosów właśnie. Te ostatnie stają suche i łamliwe. I niestety wypadają w nadmiernych ilościach. I dlatego właśnie dobrze jeść marchewkę.

Papryka

Ze względu na zawartość witaminy C. Pod tym względem wygrywa czerwona papryka. Witamina C to bardzo silny przeciwutleniacz. Ma on ogromny wpływ na stan skóry. Ale i fryzura będzie mu wdzięczna. Przede wszystkim dlatego, że niedobór kwasu askorbinowego powoduje zaburzenie produkcji białek związanych z keratyną – budulcem włosów. A to oznacza łamliwość i nadmierne wypadanie. Dlatego właśnie paprykę zaliczamy do produktów przydatnych dla włosów.

Orzechy

Tutaj akurat możecie sobie pozwolić na pewną dowolność. Wybierzcie takie orzechy jakie tylko lubicie. Poza tym, że dostarczają one istotnych dla organizmu kwasów tłuszczowych Omega, nas najbardziej jednak interesuje witamina E. Nazywana jest ona eliksirem młodości. Jest niezbędna do zachowania elastyczności skóry. W tym również głowy. Dzięki niej możemy sobie oszczędzić problemów ze stanem skóry. A ten ostatni często odbija się na fryzurze. Orzechy wrzucamy więc do worka produktami przydatnymi dla włosów.

Dodaj komentarz